PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Ali Yalçın: Memura Seyyanen Zam Yapılsın

Memur Sen Genel başkanı Ali Yalçın enflasyon farkının belli olmasından sonra memurlara seyyanen zam yapılması gerektiğini açıklayarak vergi matrahlarının yükseltilmesi için çağrıda bulundu.

Sendika 04.07.2022, 11:17 Cansu Polat
Ali Yalçın: Memura Seyyanen Zam Yapılsın

Memur Sen Genel Başkanı Yalçın 2. altı aylık dönemde enflasyonun memur zam oranını aştığı durumda eşel-mobil uygulanmalıdır diyerek kamu çalışanları için seyyanen zam talep etti

TÜİK’in haziran ayına ait enflasyon verilerini açıklamasıyla beraber sosyal medya hesabından çağrıda bulunan Yalçın, enflasyon kaynaklı gelir kaybına dikkat çekerek maaşlar arası makasın büyümemesi için seyyanen iyileştirme yapılmalı ifadesini kullandı.

"ARTIŞLAR EMEKÇİNİN CÜZDANINI YAKIYOR"

Enflasyon rakamlarının büyüklüğünün; alım gücünün küçüldüğünün ve sabit gelirlilerin ekonomik kayıplar yaşadığının göstergesi olduğunu kaydeden Yalçın, "Son 6 aylık süreçte yaşanan beklenmedik fiyat artışları, kamu görevlilerinin maaş/ücretinde azımsanmayacak oranda kayıp oluşmasına neden olmuştur. Özellikle kira,emtia,enerji vb zorunlu harcama kalemlerindeki beklenmedik artışlar emekçinin cüzdanını yakmakta; başta kamu görevlilerimiz ve sabit gelirliler yaşanan artışları derinden hissetmektedirler" açıklamasında bulundu.

Yalçın şöyle devam etti:

"Nitekim, Temmuz ayı itibariyle Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından Asgari Ücrete yapılan %30 ara zam açıklaması; yaşanan fiyat artışlarının görüldüğünün ve devlet-millet iradesiyle “yükselen enflasyon-düşen alım gücü” sarmalının son bulması için verilen mücadelenin göstergesidir. Asgari Ücret artışına bağlı olarak gelir ver. muafiyet tutarlarındaki artış önemli olmakla birlikte, G.V matrahlarının da en az bu oranda arttırılması hem maaş/ücret artışının belli oranda geri alınmasını engelleyecek hem de yaşanan kayıpları bir nebze telafi edecektir.

'SEYYANEN ZAM İLE AÇILAN MAKAS DARALTILMALI'

G.V matrahında düzenleme yapılmasına ilave olarak, önümüzdeki 6 aylık süreçte enflasyon ve döviz kuru beklentileri/tahminleri/gerçekleri göz önünde bulundurularak aynı kayıpların yaşanmaması için %41,69 artışa ilave olarak seyyanen zam yapılmalı ve açılan makas daraltılmalıdır.

Başta kamu görevlilerimiz olmak üzere çalışanlarıyla büyüyen “Büyük ve Güçlü Türkiye” ile uyumlu olarak kayıpların tazmini için SEYYANEN ZAM yapılmalı, VERGİ MATRAHLARI yükseltilmeli, ikinci 6 aylık dönemde enflasyonun zam oranını aştığı durumda EŞEL MOBİL uygulanmalıdır"

Yorumlar (18)
Hemşire ama erkek 1 ay önce
Seni hâlâ orada tutan biz memurlara yazıklar olsun!
ephe 1 ay önce
ali nasıl bir ar var sende ama tabi bu işin sonunda seni vekil yaparlar sen de haklısın. sen seyyahen zammı öğretmenler için alırsın daha önce gördük bunları
memur 1 ay önce
lüzumsuz herif
Dr 1 ay önce
yok öyle olmaz enflasyon farkı da neymiş %7 + %5 neyimize yetmiyor fazla bile
ahmet 1 ay önce
sen 30 bin şefin hakkını aldın ya seyyanen zammı da şimdi alırsın!..
YAZIKKK 1 ay önce
SUÇ SÜYELERDE SENDE DEĞİL. SEN ÖPMEYE DEVAM EDERSİN TABİ.
attci 1 ay önce
senin isteyipte elde ettiğin tek şey var mı sağlık personeli için?
aysel 1 ay önce
buda tiribünlere oynuyor:))))))))))
Gtyyy 1 ay önce
5+7 aldınız ya, daha ne zammı?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
30
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?