PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Ali Yalçın: Memur Sen’in En Önemli Gündemi Memura Ek Zam

Yetkili Konfederasyon Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Bloomberg HT televizyonunda katıldığı programda Memur Sen’in şu an en önemli gündeminin memura ek zam olduğunu söyledi.

Sendika 02.01.2023, 12:49 Cansu Polat
Ali Yalçın: Memur Sen’in En Önemli Gündemi Memura Ek Zam

Bloomberg HT kanalına konuk olan Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, kamu görevlilerinin enflasyon karşısında korunması gerektiğine dikkat çekti.

Memur-Sen heyetinin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile gerçekleştirdiği görüşme sonrasında Bloomberg HT canlı yayınında görüşmeye ilişkin detayları aktaran Genel Başkan Yalçın, Ocak ayında yansıyacak olan enflasyon farkı ve altı aylık toplu sözleşme zammının haricinde ekonomiden kaynaklı gerekli olan ilave iyileştirme talebinin konuşulduğunu söyledi.

Zam talebinin yanı sıra önemli konuların da masada istişare edildiğini ifade eden Yalçın “Sözleşmelilikle ilgili düzenleme meclise gelmeden bu konudaki beklentilerimiz ifade ettik. Ayrıca 3600 ile ilgili revize edilmesi gereken bazı hususları değerlendirmiş olduk. Ama şu an en önemli gündemimiz ek zam konusu. Çünkü asgari ücret düzenlemesi ve orada oluşan çıta piyasa şartları ve ekonomik dalgalanmanın alım gücünü düşürdüğünün dikkate alındığını gösteriyor. Aynı durum memur ve emekliler açısından da geçerli” ifadelerini kullandı.

En düşük devlet memuru maaşına dikkat çeken Yalçın, “Şu an en düşük devlet memuru maaşı 8 bin 39 lira. Biz bunu toplu sözleşme marifetiyle önemli bir noktaya taşımıştık ama ekonomideki dalgalanmalardan dolayı gelinen enflasyon oranı bu rakamı anlamsız kıldı. Bu yüzdendir ki asgari ücret 8500 liraya getirildi. Bunun ortaya koyduğu tablo çok net şekilde görülüyor. Burada yapılması gereken asgari ücrette piyasa şartlarının dikkate alınması gibi memurların durumunun iyileştirilmesi ve emeklilerin alım gücünün yükseltilmesi için aynı tavrın devam ettirilmesi gerekiyor” diye konuştu.

Yorumlar (14)
Dr 1 ay önce
En gündeminize zam aldığınızda %7 almıştık. Bi de koşa koşa teşekkür etmeye gittiniz. Siz hiç karışmasanız devlet daha çok zam verir!
sağlık personeli 1 ay önce
bu adama içeriden bir şeyler fısıldamışlardır sahiplenmeye çalışıyor
Asır 1 ay önce
Yetkili Sendika olarak oturduğunuz masada % 6 % 8 gibi komik rakamlara imza atıp sonra enflasyon yükseldi refah payı isteriz demiyeceksiniz. Memurları düşünüyorsanız öğretmenlere yaptığınız gibi genel idare, yardımcı hizmetler, teknik hizmetler, sağlık hizmetleri vb. hizmet sınıfında görev yapan tüm çalışanların maaşlarında da hatırı sayılır bir iyileştirme yaptırsanıza. Ondan sonra görevlim sizlerin gerçekten sendikacılık yapıp yapmadığınızı.
CALİSAN 1 ay önce
ETKİSİZ SENDİKA KURU KURU BEN SUNU İSTİYOM DEME SES GEDİR SESSS ESKİDEN SENDİKALAR ANKARA Yİ İNLETİRDİ SİMDİ HEPSİ BOS KONUSUYOR DIRI VIRI ZAM İSTEDİKMİ İSTEDİK SENDİKALARİN HİC BİR ETKİSİ YOK ARKADASLAR
sultanım52 1 ay önce
birileri şu gerçekten uzak akılsız adamlara işçilerin aldığı ücretleri söyleyip sadece memurları buna göre değerlendirmesi gerektiğini söylesin Allah aşkına
hemşire 1 ay önce
asgari ücret ile kendizi yarıştırmayın, çok istiyorsanız istifa edin asgari ücretle çalışın
semih 1 ay önce
Asgari ücretle çalışanların vasıfsız çalışanlar olduğunu düşünürsek seninde bu vazıfsız kelimelerinden anlaşılacağı üzere vasıfsız olduğun alenen anlaşılıyor. Aslında kullandığın cümle birbirine tazat iki anlam taşıyor. Asgari ücretle yarıştırmayın derken sağlıkçıların zaten yüksek maaş alması gerektiğini ima ederken diğer taraftan istifa edip asgari ücretli çalışın derkende kendini onlardan daha aşağıda gördüğünü ilan ediyorsun. Bi git ayrı yayıl bence sen!!!!
hasan 1 ay önce
hemsire rumuzuyla yazan trol muhtemelen baska meslek mensubu. yaptigi yorumlerda da en ufak bi zeka kirintisi yok, sigirin biri anlasilan.
Kamil 1 ay önce
En düşük memur maaşı asgari ücretin altında kaldı. Toplam maliyet düşünülürse seyyanen 6 bin TL zam.
ALİİ 1 ay önce
buçuk 2019 daklın yalakalıktamıydı niye o zamn istemedin bu ülkenin durumunu bilmiyonmu yalaka
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.