Üniversite hastanesinde korona virüs paniği! 5 kişide korona tespit edildi

Antalya Akdeniz Üniversitesi hastanesinde 2 öğretim üyesi, 2 asistan hekim ve bir personelde korona virüs tespit edildi.

Sağlık 07.07.2020, 21:33
Üniversite hastanesinde korona virüs paniği! 5 kişide korona tespit edildi

Antalya Akdeniz Üniversitesi hastanesinde korona virüs paniği yaşandı. Hastanede görevli 2 hekim doktor, iki öğretim üyesi ve bir çalışan olmak üzere toplam 5 kişide korona virüs testi pozitif çıktı.

TIKLAYIN

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Üniversite yönetimi,salgın hastalığın dünya'da devam ettiğini,başlayan yeni normal hayat ile birlikte Üniversite hastanesinin kentin salgın hastalık ile mücadele etmesinde ve kente sağlık hizmeti sunulmasına devam ettiğini açıkladı.

Ayrıca açıklamada alınan sıkı önlemlere rağmen hastanelerde görevli sağlık çalışanlarında korona virüs salgın hastalığının sıklıkla görülebileceğine dikkat çekilerek, hastanenin beyin cerrahisi bölümünde  2 hekim doktor, iki öğretim üyesi ve bir çalışan olmak üzere toplam 5 kişide korona virüs tespit edildiği ve bu kişilerin sağlık durumlarının iyi olduğu ve evlerinde izole edildiği vurgulandı. Hastane'de hizmet sunumuna devam edildiği kaydedildi.

Yorumlar (0)
15
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?