Uluslararası Hemşireler Birliği: En Az 90 Bin Sağlık Çalışanına Virüs Bulaştı!

Uluslararası Hemşireler Birliği, dünya genelinde corona virüsüyle mücadelede en az 90 bin sağlık çalışanının hastalığa yakalandığını savundu.

Uluslararası Hemşireler Birliği: En Az 90 Bin Sağlık Çalışanına Virüs Bulaştı!

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan corona virüsü kısa sürede dünya genelinde bir krize dönüştü. Salgınla mücadelede sağlık çalışanlarının ne kadar önemli olduğu bu süreçte bir kez daha ortaya çıktı.

Ülkeler salgını durdurmak için önlem üstüne önlem alsa da, hastaları hayatta tutabilmek için çabalayan sağlıkçılar, uzun mesai saatlerinin yanı sıra tıbbi ekipman yetersizlikleriyle de boğuşuyor.

TIKLAYIN

Canlarını hiçe sayan bu savaşçılar, pek çok ülkede hastalara koşabilmek için yağmurluk ve poşetlerle bile görev yaptı.

‘VERİLER İSABETLİ OLMALI’

Alkışlarla destek verilen sağlıkçılarla ilgili bugün çarpıcı bir veri paylaşıldı. Uluslararası Hemşireler Birliği (ICN), dünya genelinde corona virüsüne yakalanan sağlıkçıların sayısını açıkladı. Birlik, bugüne dek en az 90 bin sağlıkçıya virüs bulaştığını iddia etti.

Ülkelerin açıkladıkları verilerin şeffaflığı konusuna da değinen ICN, çalışanlar arasında hastalığın yayılmasını önleyebilmek için yetkilileri daha isabetli rakamlar paylaşmaya çağırdı.

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER