Türkiye'de Her 100 Vakadan 4'ü Sağlık Çalışanı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, korona virüsü tanısı konulan sağlık çalışanı sayısını 601 olarak açıkladı. Süreci şeffaf yönetmesiyle takdir toplayan Sağlık Bakanı Koca'nın açıkladığı 601 sağlık çalışanı Türkiye'de tespit edilen vaka sayısına bakıldığında her 100 vakadan 4'ünün sağlık çalışanı olduğunu ortaya koydu.

Sağlık 02.04.2020, 12:41 Güler Sağlam
Türkiye'de Her 100 Vakadan 4'ü Sağlık Çalışanı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada korona virüsü salgınına dair son verileri paylaşırken ilk kez vakaların ve ölümlerin hangi illerde olduğunu ve kaç sağlık çalışanının virüs taşıdığını da söyledi.

TIKLAYIN

‘601 SAYISI BÜYÜK BİR SAYI, KİMSE AZIMSAMASIN!

Covid-19 nedeniyle yaşamını yitiren Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu’nun ilk vefat eden Doktor olarak kayıtlara geçerken, Türkiye’de virüsün ilk ortaya çıktığı tarih olarak açıklanan 10 Mart’ın üzerinden 21 gün sonra açıklanan COVID-19 test sonucu pozitif olan 601 sağlık çalışanı sayısı ortaya koydu ki personellerin sağlığını korumaya dönük tedbirlerde idarecilerin daha titiz ve etkin çözümler üretmesi gerekiyor. Sağlık çalışanlarının sağlığını korumadan toplumun sağlığını korunumayacağı unutulmamalıdır.

‘SAĞLIK ÇALIŞANLARI BÜYÜK RİSK GRUBUNDA’

Ankara’da korona pozitif olan sağlık çalışanı sayısının 34 olduğu iddia edilirken, bu çalışanların beşinin de hemşire olduğu belirtiliyor. Japonya'da 7 bin pozitif vakanın yüzde 15’inin sağlık çalışanı olduğu açıklanmıştı.  

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-7
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?