PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

TBMM Başkanı Şentop Sağlık Çalışanları İçin Meclisi 1 Ağustos‘ta Toplantıya Çağırdı

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin engellenmesi konusunda Meclisi 1 Ağustos günü saat 15:00’de toplantıya çağırdı.

Sağlık 26.07.2022, 19:23 Cansu Polat
TBMM Başkanı Şentop Sağlık Çalışanları İçin Meclisi 1 Ağustos‘ta Toplantıya Çağırdı

Mustafa Şentop sağlıkta şiddet olaylarının nedenleri ve alınması gereken önlemler hususunda bir genel görüşme açılması amacıyla 1 Ağustos pazartesi günü saat 15:00’te Meclisi toplantıya davet etti.

Cumhuriyet Halk Partisi grubu tarafından Meclis Başkanlığına verilen dilekçeyle sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddet olaylarının araştırılması için Meclisin olağan üstü toplantıya çağrılması talebi; anayasanın 93 ve meclis İçtüzüğü‘nün 7. maddeleri gereğince Mustafa Şentop tarafından 1 Ağustos pazartesi günü Meclis genel toplantı çağrısı yapıldı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, partisinin TBMM Genel Kurulu’nu olağanüstü toplantıya çağırdığını açıklamıştı.

TBMM’de konuşan Özel, “120 vekilin imzasıyla Meclis’i 1 Ağustos günü sağlık çalışanlarının sorunlarını görüşmek üzere olağanüstü toplantıya çağırıyoruz. Dilekçemizi Meclis Genel Sekreterliği’ne sunduk” ifadelerini kullanmıştı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarının nedenleri ve alınması gereken önlemler konusunda bir genel görüşme açılması amacıyla yapılan olağanüstü toplantı çağrısı üzerine, TBMM Genel Kurulu’nu, Anayasa’nın 93 ve Meclis İçtüzüğü’nün 7’nci maddeleri gereğince, 1 Ağustos Pazartesi günü saat 15’te toplantıya çağırdı.

Yorumlar (7)
.. 3 hafta önce
Akpyi unutmayacak sağlık çalışanları...
ahmet aktaş 3 hafta önce
pandemi dönemi dahil hiç bir sey yapılmadı sağlık çalişanına.
Vatandas 3 hafta önce
Yapıldı ya bazı larına 25bin döner verildi..verilmeyen ayrı bir kitle vardi
Kral 3 hafta önce
Vekil zammı görüşülse hemen koşardınız.
Az kaldı. Acele etmeyin
Mahmut 3 hafta önce
Sağlıkda şiddetin mimarî kurumu yonetenlerden kaynaklanmaktadır ayrıca personellerin vatandaşa yanmış bilgi vermesi ve birde nöbet tutan personel veya kurum içindeki personel hasta muayene sıralarını doldurarak vatandaş muyane sırası alamamakda vatandaşın canını yakmadirlar şiddetin neden olan sebepler çok ve tek taraflı deyil
Sağlıksenci 3 hafta önce
Bu olay gösteriyor ki sağlık sen bir hiçtir. En kısa zaman da istifa şarttır.
Kim mi 3 hafta önce
Bu memleket bi ögretmenleri,birde sağlıkçıları doyuramadı.
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?