Sivas’ta Tıbbi Malzeme Yetersizliğinden Bir Vatandaş Öldü İddiası!

Sivas’ta kalp krizi geçiren Gültekin Türkmenoğlu’na müdahale eden doktorlar stent uygulaması yapılmasına karar verdi. Ancak ne Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesinde ne de Sivas Numune Hastanesi’nde stent bulunmadığından müdahale edilemedi. Daha sonra durumu kötüye giden Türkmenoğlu yaşamını yitirdi.

Sağlık 17.01.2020, 09:08 Güler Sağlam
Sivas’ta Tıbbi Malzeme Yetersizliğinden Bir Vatandaş Öldü İddiası!

Konuyu Meclis’te gündeme getiren CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, “Sivas’ta kalp rahatsızlığı geçiren bir yurttaşımız, Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesinde ve Numune Hastanesinde stent bulunmadığı için hayatını kaybetti. Cumhuriyet Üniversitesinde malzeme alınamadığı için birçok ameliyat yapılamamaktadır. 2020 yılında yaşanan bu acı olay, ‘Sağlıkta reform” naraları atan iktidarın sağlıkta nasıl sınıfta kaldığının net bir göstergesidir” ifadelerini kullandı.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

DOKTORLAR ARDI ARDINA TAYİN İSTİYOR

Karasu, Sivas’ta görev yapan kadrolu doktorların ardı ardına tayin istediklerini vurgulayarak, “Kadrolu doktorlarımız, 4924 sayılı Kanun’a bağlı yönetmelik çerçevesinde atanan sözleşmeli doktorlarla aralarında oluşan özlük hakları ayrımı nedeniyle art arda tayin istemektedir. İktidar yöneticileri, doktorlarımızın talebine kulağını tıkayarak Sivaslıları doktorsuz bırakmakta ve mağdur etmektedir. Sağlık Bakanına soruyorum: Sivas’ta yaşanan bu sorunlar karşısında adım atmak için neyi bekliyorsunuz?” dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
14
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?