Sağlıkta Şiddet Sürüyor! Engelli Memura Saldırdılar!

Türkiye’de gün geçmiyor ki sağlıkla ilgili bir şiddet olayı kamuoyuna yansımasın. Sağlıkta şiddetin son kurbanı ise; Esenyurt devlet Hastanesi’nde engelli bir memur. Yaşanan şiddet olayına sosyal medyada sağlıkçıların tepkiler büyüyor.

Sağlık 13.12.2019, 10:22 13.12.2019, 10:25 Güler Sağlam
Sağlıkta Şiddet Sürüyor! Engelli Memura Saldırdılar!

Maalesef sağlıkta şiddet gün geçtikçe artmaya devam ediyor.son olay bugün Esenyurt devlet Hastanesi’nde yaşandı.
Konuylala ilgili açıklama yapan  Türk Sağlık Sen şube yönetcisi Hüseyin Şimşek olaya tepki gösterdi.

İşte Şimşek’in açıklaması;

Sağlıkta şiddet son bulsun…

Bunu bir memur bir hasta yakınına yapsa , idare tarafından soruşturma başlatılıp görevden bile uzaklaşma alabilirlerdi devlet hızlı bir çözüm bulmazsa caydırıcı cezalar uygulamaz sa dayak küfür hakaret tehdit edilmeyen sağlık çalışanı kalmayacak idareciler de sadece çalışanın işini zorlaştırma konusunda maşallahları var ama iş memura destek dediğinizde bir Allah’ın kulunu bulamaz sınız yazık çok yazık arkadaşlarım adına çok üzgünüm yedikleri dayak yanlarına kar kalmış oldu dedi.

AYNI GÜN ENGELLİ MEMURA DA SALDIRDILAR

Esenyurt devlet hastanesinde cildiye polikiliğine muayene olmak için gelen hasta veznede görevli engeli memur Fatih Akkaya ya engeliliğiyle alay eden hasta bu terbiyesizliğş yetmemiş gibi birde saldırıda bulunmuş arkadaşımız beyaz kod verip şahıstan şikayetçi olmuştur.

BAKAN BEY SAĞLIKÇILAR ÇÖZÜM BEKLİYOR

Sağlık bakanı bu şiddet konusunda ne yapmayı düşünüyor ve gereğini yapmak için neyi beklemekte sağlık çalışanını canı bu kadar ucuz mu ölümler gerçekleşti olmadı, arkadaşlarımız sakat bırakıldı olmadı ,şerefleri gururları hiçe sayılıyor yine herhangi bir işlem yapılmamakta insan Sağlığı için çalışan tüm arkadaşlarımız kendi sağlığından olmaya başladı yetkililerden acil çözüm beklemekteyiz bu insanların sesini duyun artık

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
32
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?