Sağlık Merkezi Sağlıksız! Tuvaleti Bile Yok İddiası!

Diyarbakır’ın Yenişehir merkez ilçesine bağlı Yolaltı Mahallesi’ndeki 60 yıllık bir bina da hizmet veren Aile Sağlık Merkezi sağlıksız şartlarda sağlık hizmeti veriyor. Yıkılma tehlikesi bulunan Baraka tabir edilen bir binada Yolaltı Mahallesi sakinlerine sağlık hizmeti sunan Merkezin mevcut durumu tepkiyle karşılanıyor.

Sağlık Merkezi Sağlıksız! Tuvaleti Bile Yok İddiası!

BAKIMSIZLIKTAN DÖKÜLÜYOR

60 yıldan bu yana Yolaltı Mahallesi sakinlerine sağlık hizmeti sunan Aile Sağlık Merkezi bakımsızlıktan dökülüyor.

TIKLAYIN

Hijyen olmayan koşullarda sağlık hizmeti veren Merkeze tedavi olmayan gelen vatandaşlar yeni hastalıklara bulaşma riski taşıyor.

Vatandaşlar, İlkokul, ortaokul ve lise okullarıyla aynı alanı paylaşan Sağlık Merkezine yeni bir bina tahsis edilmesi için Sağlık Müdürlüğü’ne çağrıda bulundu.

MERKEZİN TUVALETİ BİLE YOK!

Tuvaleti bile olmayan Aile Sağlık Merkezine şifa bulmak için giden vatandaşlar, “Kendimiz ve çocuklarımız hastalandığında Aile Merkezine gelmek zorunda kalıyoruz. Aile Sağlık Merkezinin duvarlarında büyük çatlaklar var. Buraya tedavi olmaya gelirken her an bina üzerimize çökecek diye korkuyoruz. Çünkü her an yıkılacakmış gibi bir duruyor. Sağlık Merkezimiz hem bina olarak hem de personel olarak mahallemizin ihtiyacını karşılamıyor. Yolaltı mahallemize yeni ve konforlu bir yer talep ediyoruz. Çünkü burada çocuk emzirme odası bile yok. Ayakta tedavi olup şifa bulmaya çalışıyoruz. Yetkililerden bu konuda üzerlerine düşeni yapmalarını bekliyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2019, 09:31

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
özel
özel - 6 ay Önce

sağlık ocakları cari giderler hekimlere verildi bakıyorsun maliyet hesbaı ordan kısma burdan kısma cari giderleri yarısı harcanıyor zaten

SIRADAKİ HABER