Sağlık Merkezi Sağlıksız! Tuvaleti Bile Yok İddiası!

Diyarbakır’ın Yenişehir merkez ilçesine bağlı Yolaltı Mahallesi’ndeki 60 yıllık bir bina da hizmet veren Aile Sağlık Merkezi sağlıksız şartlarda sağlık hizmeti veriyor. Yıkılma tehlikesi bulunan Baraka tabir edilen bir binada Yolaltı Mahallesi sakinlerine sağlık hizmeti sunan Merkezin mevcut durumu tepkiyle karşılanıyor.

Sağlık 03.12.2019, 09:24 03.12.2019, 09:31 Güler Sağlam
Sağlık Merkezi Sağlıksız! Tuvaleti Bile Yok İddiası!

BAKIMSIZLIKTAN DÖKÜLÜYOR

60 yıldan bu yana Yolaltı Mahallesi sakinlerine sağlık hizmeti sunan Aile Sağlık Merkezi bakımsızlıktan dökülüyor.

TIKLAYIN

Hijyen olmayan koşullarda sağlık hizmeti veren Merkeze tedavi olmayan gelen vatandaşlar yeni hastalıklara bulaşma riski taşıyor.

Vatandaşlar, İlkokul, ortaokul ve lise okullarıyla aynı alanı paylaşan Sağlık Merkezine yeni bir bina tahsis edilmesi için Sağlık Müdürlüğü’ne çağrıda bulundu.

MERKEZİN TUVALETİ BİLE YOK!

Tuvaleti bile olmayan Aile Sağlık Merkezine şifa bulmak için giden vatandaşlar, “Kendimiz ve çocuklarımız hastalandığında Aile Merkezine gelmek zorunda kalıyoruz. Aile Sağlık Merkezinin duvarlarında büyük çatlaklar var. Buraya tedavi olmaya gelirken her an bina üzerimize çökecek diye korkuyoruz. Çünkü her an yıkılacakmış gibi bir duruyor. Sağlık Merkezimiz hem bina olarak hem de personel olarak mahallemizin ihtiyacını karşılamıyor. Yolaltı mahallemize yeni ve konforlu bir yer talep ediyoruz. Çünkü burada çocuk emzirme odası bile yok. Ayakta tedavi olup şifa bulmaya çalışıyoruz. Yetkililerden bu konuda üzerlerine düşeni yapmalarını bekliyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (1)
özel 13 ay önce
sağlık ocakları cari giderler hekimlere verildi bakıyorsun maliyet hesbaı ordan kısma burdan kısma cari giderleri yarısı harcanıyor zaten
-4
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?