Müdür, başhekimle uğraşacağına doktor sorununu çözsün

Şehir Hastanesi’ndeki Onkoloji branşında yaşanan doktor yetersizliğine değinen Kamu Sağlık-Sen Genel Başkanı Ümit Karataş, yaklaşık 3 aydır bu branşta hizmet eksikliği var,Devlet Hizmet Yükümlülüğü görevini bitirip giden hekimlerin yerine yenisi gelmediğinden Onkoloji servisinde hizmet verilemiyor diye tepki gösterirken, Elazığ Sağlık Müdürü, başhekimle uğraşacağına, Onkoloji doktoru sorununu çözsün. Sağlık Bakanlığı ve İlimiz milletvekillerini göreve davet ediyoruz dedi.

Müdür, başhekimle uğraşacağına doktor sorununu çözsün

TIKLAYIN

Kamu Sağlık-Sen Genel Başkanı Ümit Karataş, 2018’in Ağustosunda hizmete sokulan ve 1 yılını dolduran Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde Onkoloji branşında doktor sıkıntısını yaşandığını, Bingöl, Muş, Tunceli’de Onkoloji bölümünün olmamasından dolayı birçok vatandaşın Fethi Sekin Şehir Hastanesinimize geldiğini, ancak Onkoloji branşında yaşanan doktor sıkıntısı nedeniyle hastaların diğer sağlık kuruluşlarına gönderilmek zorunda kalındığını belirtti.

VEBALİNİ KİM VERECEK?

Son aylarda yüzlerce hasta,  Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde Onkoloji branşında doktor sıkıntısını yaşanmasından dolayı Üniversite Hastanesine ve özel hastanelere gitmek zorunda kalıyor diyen Karataş, Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı son atamalarda da maalesef Elazığ’a bir onkoloji uzmanı atamasının bile olmadığını görüyoruz. Atama kuralarının bitmesine rağmen Sağlık Bakanını Elazığ’a Onkoloji uzmanı branşında doktor göndermesi için göreve davet ediyorum diyerek, Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesinde tedavi olamayan, tedavisi aksayan ve ölen tüm kanser hastalarının vebali kim verecek sorusuyla açıklamasını tamamladı.

Kemal Topal

Bakanlıkta edindiğim deneyim, bilgi birikimimi aktif çalışan arkadaşların istifade edebileceği bir mecra olan internette değerlendirmek istiyorum. Çalışma hayatında sıklıkla karşılaşılan mevzuat başta olmak üzere güncel haberlerle karşınızdayım.


İletişim Hesapları

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER