İzin Talebi Reddedilen Hamile Doktor Koronavirüsten Öldü!

Cezayir'de bir hastanede müdürün izin talebini reddettiği 8 aylık hamile doktor Covid-19 nedeniyle öldü.

İzin Talebi Reddedilen Hamile Doktor Koronavirüsten Öldü!

Cezayir’de 28 yaşındaki 8 aylık hamile doktor Wafa Boudissa, cuma günü Covid-19’a yakalanarak hayatını kaybetti. Sağlık Bakanı Abdurrahman bin Buzeyd’in, ölen doktorun çalıştığı hastanenin müdürünün görevine pazar günü son verdiğini duyurdu.

Cuma günü hayatını kaybeden doktor Boudissa’nın hastanenin acil servisinde çalıştığı açıklandı.

TIKLAYIN

Bir televizyon programına katılan Sağlık Bakanı, 8 aylık hamile bir doktorun çalışmasına izin verilmesine anlam veremediği dile getirdi.

Euronews’te yer alan habere göre, müdür hakkında soruşturma açıldığı belirtildi. Soruşturmada ağır hata bulunması halinde sorumlulara yönelik ihmal nedeniyle ölüme sebebiyet verme suçlarından dava açılabilecek.

Covid-19’la mücadeleye yönelik çıkarılan bir Cumhurbaşkanlığı Kararnamesine göre, kronik hastalığı bulunan ya da tıbbi açıdan kırılgan kişilerle hamile kadınlar, izne ayrılmada öncelikli gruplar arasında yer alıyor. İzin için öncelik verilmesi gerektiği halde çalışmaya devam ettirilen genç doktorun ölümü, sosyal medyada da tepkiyle karşılandı.

Son bildirilen verilere göre Cezayir’de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 542’yi aştı. Sağlık Bakanlığı, hayatını kaybeden sağlık çalışanı sayısının 19 olduğunu bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2020, 22:41

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER