Hükümlülerden Sağlık Çalışanlarına 5 Milyon Maske

Türkiye bütün kurumlarıyla korona virüsle etkin mücadeleyi sürdürürken, sağlık çalışanlarının ihtiyaçlarını karşılamak için tam kapasite çalışan Adalet Bakanlığına bağlı işyurtlarında Nisan ayında yaklaşık 5 milyon maske üretildi.

Hükümlülerden Sağlık Çalışanlarına 5 Milyon Maske

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün talimatı doğrultusunda üretim planını değiştiren İşyurtları Kurumu, sağlık çalışanları için hastane tekstil ürünleri imal ederek korona virüsle mücadeleye önemli destek veriyor. Bu kapsamda işyurtları atölyelerinde hükümlüler tarafından maskeden tuluma, ameliyat önlüğünden gözlüğe, dezenfektandan kolonyaya 80 çeşit ürün imal ediliyor. Korona virüsle mücadelenin başladığı ilk günden itibaren düzenli olarak sağlık malzemesi üreten İşyurtları Kurumu, Nisan ayında 4 milyon 742 bin maske, 523 bin tulum, 675 bin spanç ve 451 bin hijyen gözlüğü imal etti.

TIKLAYIN

Hükümlüler Nisan ayında 60 ton limon kolonyası üretti

Ayrıca hijyen ve temizlik malzemesi üretimi kapasitesini de artıran İşyurtları Kurumu, son bir ay içerisinde 60 ton kolonya, 390 ton sıvı el sabunu, 249 ton sıvı bulaşık deterjanı, 258 ton yüzey temizleyici, 39 ton cam temizleyici, 348 ton çamaşır suyu, 86 ton yağ çözücü, 5 ton oda spreyi üretimi gerçekleştirdi. Toplamda Nisan ayında bin 330 tonun üzerinde temizlik malzemesi üretilerek hükümlüler eliyle vatandaşların ihtiyaçlarına cevap verildi.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2020, 21:45

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER