PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Hasta Yakını Aile Hekimi Abdullah Erkoç’un Burnunu Kırdı

Kardeşinin raporunun yenilenmesi talebi ile Aile Hekimliğine başvuran hasta yakını, talebini kabul etmeyen Dr. Abdullah Erkoç’un burnunu kırdı.

Sağlık 19.09.2022, 09:41 19.09.2022, 10:46 Cansu Polat
Hasta Yakını Aile Hekimi Abdullah Erkoç’un Burnunu Kırdı

Yozgat’ta yaşanan olayda kardeşinin raporu ve kimliğiyle Aile Hekimliğine başvuran bir hasta yakını raporun yenilenmesini istedi.

Aile Hekimi olarak kendisinin böyle bir yetkisinin olmadığını belirten Erkoç, rapor süresini uzatamayacağını, raporu bir hastanede düzenletebileceğini söylemesi üzerine hasta yakını Dr. Erkoç’a hakaretler ederek saldırdı.

Mesai arkadaşları ve vatandaşların araya girmesi ile kurtulan Doktor Abdullah Erkoç’a ilk müdahaleyi Aile Sağlığı Merkezinde bulunan meslektaşları yaptı. Burnu kırılan hekim Erkoç, Yozgat Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı. Daha önce, Yozgat Doğumevinde Başhekim Yardımcılığı ve İl Sağlık Müdürlüğünde Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunan Doktor Abdullah Erkoç’a 10 gün iş göremez raporu verildi. Erkoç’un hasta yakınından şikâyetçi olması üzerine, harekete geçen kolluk güçlerinin doktoru darp edip olay yerinden kaçan hasta yakınını yakalayıp gözaltına aldığı öğrenildi.

Yorumlar (0)
14
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?