Fransa'da Doktorlar Sokağa İndi!

Fransa'da hükümetin kamu hastanelerinin gerekli ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli bütçe ayırmaması halinde 660 doktor istifa edeceğini açıklayarak sokağa indi.

Sağlık 17.12.2019, 20:22 Güler Sağlam
Fransa'da Doktorlar Sokağa İndi!

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Fransa'da bu kez doktorlar sokağa indi. Fransa genelinde düzenlenen genel greve katılan 660 doktor, hükümetin kamu hastanelerine dayatılan zorlayıcı uygulamaları gevşetmeye yönelik müzakere yolunu seçmemesi halinde toplu olarak istifa edeceklerini duyurdu. Doktorlar "Kamu hastanesi ölüyor" başlığı altında yayımladıkları bildiride, "Hastane doktorlarının uyarılarına rağmen, sert uygulamalar, kemer sıkma politikası, kıtlığa ve yokluğa dönüştü" ifadeleri kullanıldı.

Hükümetin gelecek yıl 2020 için 300 milyon euroluk ek yardım yapılması öngörüsüne dikkat çeken doktorlar, hastanelerin tam kapasiteli çalışabilmesi için en az 1,3 milyar euroya ihtiyaç olduğunu belirtti. Kamu hastanelerinde dokuz aydır yaşanan krizin ardından doktorlar ve hastane çalışanları, emeklilik reformu karşıtı grevcilerle birlikte ülke genelinde sokağa indi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Zador 2 yıl önce
Helal olsun adamlarda sivil toplum bilinci var,hak verilmez alınır bilinci var ! Biz sokağa çıksak hak arasak bi ton dayak yeriz üstüne de ne fetöcülüğümüz kalır,ne teröristliğimiz kalır,ne faiz lobisinin adamı olduğumuz iddiaları kalır linç ediliriz.18 yıldır aynı masallar ve baskılarla fakir toplum zokayı yuttu.Cahilliğe övgü trend oldu...En iyi Sağlık senin tatlı tatlı görüşmeler yaparak,bürokratlar ile fotolar paylaşarak bakanlığı ikna etmesini bekleyelim :)
20
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?