Bayramda Az Kişi Çalışsın Diyen İdareye Hemşirenin Haklı İsyanı!

Yalova Devlet Hastanesinde hemşire olarak görev yapan bir sağlık personelinin "Hastane idaresinin servis ve yoğun bakımları arayıp mesaileri çok bilançomuz yüksek ,az kişi çalışsınlar" talimatına haklı isyanını yorumsuz yayınlıyoruz.

Sağlık 09.05.2021, 11:32 09.05.2021, 11:43 Güler Sağlam
Bayramda Az Kişi Çalışsın Diyen İdareye Hemşirenin Haklı İsyanı!

Yalova Devlet Hastanesinde Saglık Personeliyim.Meslek hayatımın hiçbir döneminde bukadar kötü şartlarda çalıştığımı ve bukadar kötü yönetildiğimi hatırlamıyorum. Aylardır dur durak bilmeden çalıştık ,bir buçuk hafta falan oldu hasta sayıları biraz rahatlayalı dün idare servis ve yoğun bakımları arayıp mesaileri çok bilançomuz yüksek ,az kişi çalışsınlar demiş.

Bu şehir Türkiyenin en fazla vaka sayısı olan 3 ilinden biriyken ,servislerde 4,5 sağlıkçı Covit olduğunda sizi takviye edemeyiz kendi yağınızla kavrulun diyenler şimdi personelin alacağı bir kaç lira fazla mesainin peşine düşmüş.

Sağlık Müdürlüğünde 1 kişinin yapacağı işi iki kişi yaparken kimsenin ülkenin ekonomisini dert etmediği şehrimizde 1 yılı geçkindir her yerde koşturan ve gerçekten of demeyen sağlıkçılar artık bıkkın ve öfke dolular. Herşeyden muaf ve hariç tutulan personel bu ay 141 saat üzerinden hesaplanan mesailer yani tüm kamu kuruluşlarıyla aynı hesaplanış yüzünden zaten az ücret alacak ve mağdur olacakken birde bu ucuz hesaplara düşmek zalimliktir.

Yönetimin mobinglerinden herkes işini yaparken zaten daha depresif ve bıkkın... Doktora apachi sizin goreviniz diyen hemşireyi sürgüne yollayan ,aneztesistleri el becerisi gelişsin diye üst yazıyla aşı da ve filyasyonda görevlendirmek onu rencide edip mobing uygulamaktır. Bizim hakkımız ödenmez evet ama bizim vebalimizi alanlarda bunun hesabını ödeyemeyecekler.

Tıp bayramında eline bir kere enjektör almayanlara teşekkür plaketi verip gerçekten aylardır ailelerini görmeden çalışan koşturan personeli iyice kırıp iş barışının bozulmasına sebep oldular.Hastane bahçesine kurulan içi küflü ve yağmuru akıtan çadırda zorla görev yaptırilan sağlık personleri yılgın, idarenin vatandaş önünde azarladığı personel kırgın,sürgüne gönderilen,gorev yerleri degişen personel artık mobingin etkisiyle depresyonda ...Bu zorlu zaman ve şartlarda sırça köşklerinde oturup bizde yorulduk deyip personeli hor görenler, bu ay herkes 24 saat tut

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (8)
düzceli81 5 ay önce
sizi o kadar güzel yapıyorlar ki vAllahi helal olsun bu iktidara.siz değil misiniz yetmez ama evetçiler.yine siz değil misiniz buçuk seni sağğlıkçıların başına bela eden umursamaz bana dokunmayan bin yaşasın ideolojisiyle hareket eden.inşAllah maaşlarınızı yarı yarıya keserler.ama emin olun yine de sesiniz çıkmaz.çünkü bu ülkede gücünün farkında olmayan tek kamu çalışanı sağlık çalışanlarıdır.onlar sadece arkadaşlarının ne kadar nöbet veya ek ödeme aldığıyla ilgilenir ve bir birlerini çekiştirmekle ve çekememezlikle uğraşırlar.siz nasılsanız öyle idare edilirsiniz.
mehmet ümit baştürk 5 ay önce
anesttzier arrest olusa aşıda müdahal edilsin diye çalışıyor
herkesin mazereti özel hayatı var yalovadaki evli çocuklu ailesi kaynanasıyanında yard sağlık personeli bencil sadece kendini düşünüyor.doktorlar bu kadar konuşmuyor insaf
Düzceli81 lab tek 5 ay önce
O kadar haklısınız ki bu filler sağlık çalışanına az bile...
Yalova77 5 ay önce
Alnından öpmek istiyorum kimse bu arkadaş aynen bu şekilde bır yılı aşkındır çalışıyoruz ve kimsenin umrunda değiliz bu yazının üst mercilere ulaşması için elimden geleni yapacağım ne eksik ne fazla YALOVA DEVLET HASTANESİ aynen bu şekilde
ali veli 5 ay önce
Ne kadar çok müslüman bir yöneticilerimiz var
semt77 5 ay önce
aynı hastanede 3 hemşirenin nöbet tuttuğu 8 hastalık yoğun bakımda bir hasta camdan atlayarak intihar etti. 3 hemşirenin hasta atladıktan 25 dk sonra güvenliğin hastane bahçesinde ceset görmesi üzerine yukarıya çıkıp hastalarınızdan atlayan oldu mu diye sorması ile haberleri oldu.
semt77 5 ay önce
yine aynı hastanede geçen yıl covidli bir hasta yatağından düşüp öldüğünde, oda içerisinde hastayı aramadan personel hastanın ailesini arayıp hastayı hastanede bulamıyoruz, bilginiz var mı diye sormuştur. sonra hasta yatağının yanında yerde ölü bir şekilde bulunmuştu
Mehmet Ümit Baştürk 5 ay önce
Yalova İl Sağlık Müdürü ben olayım mı 42 yaşındayım bekarım pratisyenim
şaka değil yalova il sağlık müdürlüğünde çalışıyrum Emrah Eray hocamızla beraber
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?