Başhekim Tedavisi Tamamlanan Anne - Babalarını Almaya Gelmeyenlere Sosyal Medya'dan İsyan Etti!

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde koronavirüs tedavisi gören anne babalarını hastanede bırakan vatandaşlar "Böyle evlat düşman başına" dedirtti. İşte detaylar...

Sağlık 24.04.2020, 18:20 27.04.2020, 00:24
Başhekim Tedavisi Tamamlanan Anne - Babalarını Almaya Gelmeyenlere Sosyal Medya'dan İsyan Etti!

Çin'in Wuhan kentinde başlayan ve kısa süre sonra ülkemizde de yayılmayan başlayan koronavirüsün ardından Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi pandemi hastanesine dönüştürülmüştü.

TIKLAYIN

Korona hastalarının tedavisinin sürdüğü hastanenin başhekimi olan Doç. Dr. Mustafa Güneş sosyal medya hesabı aracılığıyla yaptığı paylaşımla anne babasını hastanede bırakan vatandaşlara isyan etti.

Doç. Dr. Mustafa Güneş yaptığı paylaşımda şu sözleri kaydetti: “Bizim hayat felsefemiz anne-babaya of! bile demeyi yasaklamıştır. Buna rağmen virus kaparım diye hastaneye, cami avlusuna bebeğini bırakıp kaçanlar gibi bırakıp giden ve hiç ulaşılamayan veya tedavisi tamamlanan anne babasını almaya bile yanaşmayanlar.. Biz hastane çalışanları olarak onları anne ve babamız olarak kabul edip her türlü ihtiyaçlarını karşılar, bakımlarını yaparız. Bu bizim insani, vicdani ve mesleki görevimiz. Biz bu görevimizi zevkle ve bir ibadet duygusuyla yapıyoruz. Ya siz hastane köşesine anne- babasını terkedip kaçanlar. Telefonlarımıza dahi cevap verme nezaketinde bulunmayanlar. Evet bunların sayısı parmak sayısı kadar ama üzüntü verici bir durum. Sizi buradan ifşa etmemi ister misiniz?" 

Yorumlar (0)
15
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?