Bakan Koca, Çığ Felaketinin Yaşandığı Van’da İncelemelerde Bulundu!

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, incelemelerde bulunmak üzere iki çığ felaketinin yaşandığı Van’ın Bahçesaray ilçesine gitti. Koca, çığda yaralananları ziyareti sonrasında açıklamalarda bulundu.

Bakan Koca, Çığ Felaketinin Yaşandığı Van’da İncelemelerde Bulundu!

Bakan Koca, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaşanan çığ düşmesi nedeniyle hem olay yerin hem de hastaları ziyaret etmek üzere Van’a geldiğini söyledi.

“Hastaneye yaralı gelen hasta sayısı 75 kişi oldu”

Hastanelere kaldırılan yaralı sayıları hakkında bilgi veren Koca, şöyle konuştu:

“Şu an toplam hastanelerimize yaralı olarak gelen hasta sayısı 75 kişi oldu. Bu 75 kişiden, hastanemizde yatarak tedavisi yapılan 47 hastamızı ziyaret etmiş olduk. Bu 47 hastamızdan ise yoğun bakım şartlarında takip edilen 6 hastamız söz konusu. Yoğun bakım şartlarında takip edilen hiçbir hastamızın genel durumu ciddi ya da ağır değil. Bir hastamızla ilgili ameliyat planlanmakta, onun dışında genel olarak bütün hastalarımız için genel durumlarının iyi olduğunu, herhangi ağır ve ciddi bir hastamızın olmadığını özellikle ifade etmek istiyorum.”

TIKLAYIN

Koca, ilk çığda 5, ikinci çığda ise 33 kişinin hayatını kaybettiğini anımsatarak, vefat edenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa dileklerinde bulundu.

Bakan Koca, Van’daki çığ düşmesinde tüm sağlık ekiplerinin baştan itibaren fedakar ve özverili şekilde gayret gösterdiğini belirterek, “700’e yakın UMKE, acil ekibi ve uzman ekip takviyesi yapıldı” dedi.

Sahaya 119 ambulansın hızla sevk edildiğini aktaran Koca, hastanelerdeki fiziki şartlar ve hekim kadrosu ile yetkin şekilde erken müdahalelerin yapıldığını kaydetti.

Koca, kurtarma çalışmalarına katılan tüm ekiplere teşekkür etti.

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
erkek hemşire
erkek hemşire - 2 ay Önce

HASTANELERDE ÇALIŞANLARLA MASA BAŞLARINDA ÇALIŞANLAR (SAĞLIK MÜD,HALK SAĞ ,İLÇE SAĞLIK MÜD,TOPLUM SAG MER,AİLE MERK VBVB) BİR OLMAMALIDIR :

her zaman 24 saat görev yapan depremde,doğal afetlerde(sel,çığ, vbvb) darbede,salgın hastalıklarda toplu trafik kazalarında, zehirlenmelerde vbvb olaylarda her zaman saglık çalışanları hemşiresi saglık memur ebesi vbvb hastane çalışanları görev yaparken kamuda en düşük maaşıda sağlık çalışanları alıyor bu nasıl birseydir biri açıklasın

maliyeci,eğitimcisi,adliyesi,tarımı,ormanı,gençliksporu,diyaneti,üniversitesi vbvb kurumlardakiler hani nerdeler kısaca masa başlarında çalışanlar nerdeler ama maaşlarına bakınca bizlerden çok maaş alıyorlar Saglik çalışanlari olarak bizleri bu hale getirenlere lanet ediyorumm beddua ediyorum bir hemşirenin bir sağlık memuru nun yaptığı iş çalışma şartları diğer kurumlardakilerden daha mı az ve degersizdir kamuda en düşük maaşı alıyoruz.

15 yıllık yüksekokul mezunu olarak herşey elime geçen 4600 TL döner son 7 senedir sıfır TL.bir bekçi 5000 TL aşağı bir polis 6500 den bir öğretmen 6000 TL'den bir astsubay 7500 TL'den bir vaiz 6000 TL'den aşağı almiyorken bizlerin maaşları na bakın.borc baktıklarında olan belediyelerin çalışanları nin bile maaşları 5500 TL den aşağı değil bir belediye çalışanları teknisyen bir zabıta bir memur bodrolarina bakın

özellikle hastanede çalışan saglık çalışanları hasta ile hasta yakını ile uğraşan tedavilerini yapan nöbet tutan ne bayramı ne gecesi olan birde üstüne dayak yiyen personellerin maaşları özlük hakları masa başlarında çalışanlardan fazla olmalıdır hastanede çalışanların hemşirelerin saglık memurlarının erkek hemşirelerin vbvb hastanın enfeksiyonuyla bulaşıcı hastalıklarıyla uğraşırken hastanın altını bokunu temizlerken banyosunu yaptırırken masa başlarıda evrak işleriyle mis gibi odalarında hiç bir riski olmadan nöbeti olmadan çalışanlar bir olmamalıdır hastanelerde çalışanların suçu nedir ki bu kadar zor şartlarda çalışıp masa başlarında çalışanlarla aynı maası alsınlar bu haksızlık değilmidir bakanlık bir an önce bu durumu düzeltmelidir yoksa hastanelerde çalışacak kimseyi bulamayacaklar

Filiz
Filiz - 2 ay Önce

Sayın bakan gösteri show yapmasın show yapacağına idarecilerini duzeltsin

SIRADAKİ HABER