PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Aşı Randevuları Açıldı: Hatırlatma Dozunu Kimler Yaptırabilecek?

Bakan Fahrettin Koca'nın paylaşımının ardından Sağlık Bakanlığı COVID-19 aşı randevularını yeniden hizmete açtı. Peki kimler hatırlatma dozu yaptırabilecek?

Sağlık 10.07.2022, 13:25 10.07.2022, 13:31 Cansu Polat
Aşı Randevuları Açıldı: Hatırlatma Dozunu Kimler Yaptırabilecek?

COVID-19 hatırlatma dozu aşı randevuları yeniden hizmete açılırken son aşısını üzerinden 6 ay süre geçenler hatırlatma dozu aşısını yaptırabilecekler.

Bugün itibariyle e-nabız sisteminde tanımlananlar randevularını alabilecek. Daha önce 3 doz BioNTech aşısı yaptıranlar bu dönemde 4’üncü doz aşılarını olabilecek. 65 yaş ve üzeri ile riskli gruplarda tanımlananlar için ise 6. doz aşıları için randevu alınabilecek. Randevu almak isteyenler Sinovac, BioNTech veya TURKOVAC’tan birini seçebilecekler.

Sağlık Bakanı Koca, son doz aşısını yaptıranların 6 ay geçtiğinde aşının yetkisinin azaldığını belirterek yeniden aşı olunmasının önem arz ettiğini açıklamış, bu duruma önem verilmesini istemişti. Bakan Koca 50 yaş üstü ile risk grubundaki vatandaşların son aşılarının üzerinden 6 ay geçmesi halinde yeniden aşılarını yapmalarını önerdiklerini vurguladı.

Yorumlar (3)
kemal 1 ay önce
Hamdolsun artık maskelerinizi atabilrsiniz diyorlar dı, şimdi 3.doz aşılarınızı yaptırın diyorlar, tam levent kırca'lık bunlar.
Medcezir 1 ay önce
Yatacak yerleri yok..Bu aşıya inananlara geçmiş olsun şimdiden ne denir ki.
Acı gerçek 1 ay önce
Covid virüsü dünyanın hiç bir laboratuvarında izole edilnesi başarılamamıştır. Mutasyona uğrayan bir virüsünde aşısı olmaaaz. Aşı sonrası kalp krizi, svo, çabuk yorulma, ani ölümler, aniden ortaya çıkan ve çok çabuk metastaz yapmış kanser vakaları v.b araştırılması gerekir. Ya da araştırılmasına neden izin verilmiyor!
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?