PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Ankara Etlik Şehir Hastanesine Geçici Görevlendirmeler Sürüyor

28 Eylül’de Cumhurbaşkanı tarafından açılan Etlik Şehir Hastanesi’ne Ankara’da İl içi sağlık personeli görevlendirmeleri tüm hızıyla sürüyor.

Sağlık 01.10.2022, 18:32 Cansu Polat
Ankara Etlik Şehir Hastanesine Geçici Görevlendirmeler Sürüyor

Ankara Tabip Odası’da geçici görevlendirmelerle ilgili bir açıklama yaparak Etlik Şehir Hastanesi’nin tamamlanmadan açıldığını ileri sürdü.

Ankara Tabip Odası Genel Sekreteri Mine Coşkun, Bakanlık tarafından adeta belirsizlik ve kaos ortamının oluşturduğunu vurgulayarak şu ifadelere yer verdi:

Kapatılmayacak denilen Onkoloji Hastanesi’nden 75’i hekim olmak üzere çok sayıda çalışanın Etlik Şehir Hastanesi’ne geçici görevi çıkarılmış, kimi malzemeler götürülmüş, ancak bir gün sonra ( açılış sonrası ) Onkoloji Hastanesinden giden bütün personelin geçici görevi iptal edilerek tekrar hastanelerine dönmüştür. Şehir Hastanesinde yalnızca Dışkapı Yıldırım Beyazıt Hastanesi’nden giden üç uzman ve iki hemşire kalmıştır. Ulucanlar Göz Hastanesi hekim ve sağlık çalışanları Etlik Şehir Hastanesi’ne nakledilmiş, Ulucanlar’a Ankara Eğitim Araştırma Hastanesi’nden göz uzmanları ve sağlık çalışanları görevlendirilmiştir. Bugün edindiğimiz bilgi ise Ulucanlar personelinin bir kısmının tekrar eski görev yerlerine gidecekleri ve hastanenin kapatılmasından vazgeçildiği yönünde.

“Günlük değişen kararlar ameliyatların durmasına neden olmaktadır”

Ankara’da bir değer ve gelenek oluşturan, yoksul halkın rahatça ulaşabildiği hastanelerin kapatılmasının yerine güçlendirilmesine yönelik yatırım yapılması gerektiğini ifade eden Coşkun şunlara dikkat çekti.

Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü tarafından son yayınlanan 27 Eylül 2022 tarihli yazı ile de bu kez, Ulucanlar Göz Hastanesi’ne tekrar müstakil hastane statüsünün verildiği, Ulucanlar Göz Hastanesi, Etlik Zübeyde Hanım, Dışkapı Yıldırım Beyazıt ve Sami Ulus hastanelerinin kısmen Etlik Şehir Hastanesi’ne taşınacağı ve Eğitim ve Araştırma Hastanesi vasıflarının devam edeceği belirtiliyor.

Şehir hastaneleri konusunda Türk Tabipleri Birliği’nin ülke genelinde yıllardır yürüttüğü mücadele, Ankara’da ise Ankara Tabip Odası’nın da bileşeni olduğu Hastanemi Açın Platformu ( HAP ) ile Onkoloji Hastanesi Kapatılmasın Platformu’nun uzun süredir sürdürdükleri mücadele ses getirmiş, hastane kapatmalarının yarattığı sağlık hakkına yönelik sıkıntı kamuoyunda karşılık bulmuş ve çok önemli hastanelerimiz yara almakla beraber, şimdilik kaydıyla kapatılmaktan kurtulmuştur. Günlük değişen kararlar, hekimlerin ve sağlık çalışanlarının olduğu kadar hastaların da başını döndürmekte, sağlık hizmetinin ciddi şekilde aksamasına, ameliyatların durmasına neden olmaktadır.

Yorumlar (7)
Sağlık 2 ay önce
Sağlık müdürlükleri yatış yeri olmuş diyorlar çarşı pazarda torpili bulan geçici görevle hastanelerden müdürlüklerde bu laf söz nedir
Ankara Destek 2 ay önce
Ankara Destek Ne iş yapıyor? Destek başkanı Zübeyir bey ne iş yapar? Deste başkanlığı Numune D Blok toplam 4 Kat adam personel dolu kşm ne yapıyor belli değil, memur, satınalma, idari birimler sağlıkcı personeller masabaşı iş yapıyor her katta sekreterler, çaycılar fazla fazla personel... Zaten Destek ihaleleri Hastanelere devretti, ihale alım satım yapmıyor, Destek teki bu fazla personeller Etlik şehir Hastanesine verilse idari birimler satınalma, tıbbi sarf depo, eczane, tahakkuk Etlik şehirde personel ihtiyacı kalmaz...Hastanelerden değil Destek ten çekin personeli Etlik Şehir Hastanesine!!!
Gitdegör 2 ay önce
Bu ne kindir be kardeşim.. bu ne kuyruk acısı.. insan arından utanır.. ama sanırım yazarken arinizi damariyla bir kenara koydunuz.. İftira bu kadar kolay atilmamali.. tez zamanda bulursunuz karsiligini
Etlik 2 ay önce
Kadrosu hastanelerde olup Ankara il sağlık müdürlüğünde başkanlıklarda geçici görevlendirme ile çalışan herkes Etlik şehir hastanesine görevlendirilmeli
Ankara memuru 2 ay önce
Hali hazırda Ankara'daki tüm hastanelerden memur görevlendirilmesi yapılmaya çalışılıyorlar satınalmacı mutemet sayman özlükçü gibi
Dışkapı sağlık 2 ay önce
Ankara Gülhane Hastanesi çalışanları neden görevlendirme yapılmıyor. Çünkü yatış yeri olduğu için yapılmıyor. Orada ne varsa dokunulmazlığı mı var oranın yazıklar.
şemşi paşa 2 ay önce
Biraz öyle gibi hocam. Müdürlük personeliyim, 1 yıl olmak üzere geçici görevle eğitim araştırma hastanesine geçtim, kafam rahat. Her birim geçici görevli dolu. bizlere asıl işimizi yaptırmıyorlar yada bariz pasif görev veriyorlardı. Halbuki genel sekreterlikler kapatılmadan önce yıllardır İl Md. kahrını cektik. Sonuç sonradan gelenler baştacı bizse 2 .palana düştük