Aile Hekimi Deniz Sarı 4 Kez Yendiği Kansere Bu Kez Yenilerek Hayatını Kaybetti!

İl Sağlık Müdürlüğünün sosyal medya hesaplarından duyurduğu vefat haberinde Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali ORUÇ Aile Hekimi Deniz Sarı'nın hayatını kaybettiğini duyurdu. Deniz Sarı'nın cenazesi bugün Kıranköy Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Sağlık 02.09.2020, 01:03 02.09.2020, 19:16
Aile Hekimi Deniz Sarı 4 Kez Yendiği Kansere Bu Kez Yenilerek Hayatını Kaybetti!

Geçtiğimiz yıl ulusal basına da yansıyan haberlerde Aile Hekimi Deniz Sarı'nın 4,5 yıl içinde 4 kez yakalandığı kanseri 4'üncü kez yenmeyi başardığı duyurulmuştu.

Ulusal basına verdiği röportajda Deniz Sarı, "Doktorumun verdiği ilaçlar haricinde ek olarak bitkisel bir ilaç kullanmadım. Sevdiğim şeyleri yapmayı bırakmadım çünkü bu durumda en güzel şeyin yoğun sevgi olduğunu öğrendim. İşime devam ettim, çünkü hastalarımla olmak da beni mutlu eden durumdu. Hatta tedavi devam ederken tatilimi de yaptım, gündelik hayata devam ettim." açıklamasında bulunmuştu. 

TIKLAYIN

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; " Kavak Merkez Aile Sağlığı Merkezimizde görevli çok değerli Aile Hekimimiz Dr. Deniz Sarı’nın uzun süredir mücadele ettiği amansız hastalığa yenilerek vefat ettiği haberi bizleri derinden üzmüştür. Samsun sağlık camiası adına merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve çalışma arkadaşlarına başsağlığı dilerim.
Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali ORUÇ
Samsun İl Sağlık Müdürü " denildi.

Yorumlar (1)
Cem Alptekin 2 ay önce
Değerli bir insan ve kıymetli bir hekim arkadaşımı kaybetmenin büyük üzüntüsünü yaşıyorum. Ailesinin, sevenlerinin başı sağolsun. Nur içinde yatsın
11
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?