22 Yaşında Genç Hemşire Covid-19'dan Vefat Etti!

Kütahya'da, özel hastanede çalışan erkek hemşire Hasan Baştuğ (22), corona virüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Sağlık 28.11.2020, 10:15 28.11.2020, 10:20 Güler Sağlam
22 Yaşında Genç Hemşire Covid-19'dan Vefat Etti!

Ailesiyle birlikte Kütahya'nın Emet ilçesine bağlı Aydıncık köyünde yaşayan ve Kütahya Sağlık Meslek Lisesi'nden mezun olduktan sonra Kütahya'da özel hastanede erkek hemşire olarak çalışmaya başlayan Hasan Baştuğ'un, bir süre önce görülen belirtiler üzerine yapılan Covid-19 testi pozitif çıktı.

TIKLAYIN

Tedaviye alınan Baştuğ'un köyde yaşayan annesi, babası, babaannesi ve dedesinin de yapılan testleri pozitif çıkınca anne ve babası evlerinde karantinaya alınırken, babaannesi ve dedesi Emet Dr. Fazıl Doğan Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Birkaç gün sonra durumu ağırlaşan Baştuğ, çalıştığı hastanenin Afyonkarahisar'daki şubesine sevk edidi. Baştuğ, doktorların tüm müdahalesine rağmen hayatını kaybetti. Baştuğ'un cenazesinin yarın Afyonkarahisar'dan getirilerek Aydıncık köyünde toprağa verileceği öğrenildi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
hemşire saglık mem 2 ay önce
Ölürüz şehid sayılmayız kimseler ne cenazemize gelir ne taziyede bulunan olur , şiddete uğramış kimse sahip çıkmaz yediğimiz dayakla kalırız yetim öksüz kalan çocuklarımız ne olacak kimse birşey demez, kamuda en düşük maaşı alırız kimse bir çalışma yapmaz.doner sermaye son 10 yıldır sıfır TL ama ne yönetmenlik değişir ne başka birşey,kısaca sağlık personeli olmaktan bu bakanlığın bir çalışanı hemşiresi sağlık memuru olmaktan tiksiniyorum gidin başka meslek seçin hayatınız karartmayin ailenize zulüm etmeyin ömür boyu nöbetlerle uğraşarak böyle bir meslek 4000 TL yapiaz bu parayi şimdilerde herkes alıyor şirket taseron bile alıyor gidin masa başı bir iş seçin gudin bekçi zabıta polis imam olun daha iyidir.
hemşir 2 ay önce
Ne bakanlığın ne bu milletin umurundayiz halen anlamadınız mi.hukumet kamuda en düşük maaşı verir, ölürüz şehid saymazlar,işe gidip gelmeye servis bile ayarlamalar otobüsler sağlık personeli olunca almaz,kalacak yer dahi ayarlamalar resmi olarak ,ne izin var ne istifa ne emeklilik ,son 10 yıldır döner sermaye sıfır TL bir yönetmenliği bile degistiremediler buradan anlayın artık daha çok şey var yazılacak ama kimsenin umrunda değiliz kimse dikkate bile almıyor biz sağlık çalışanlarını bunin en büyük sebebi yetkili sağlık sen dir bizleri bu hale koyan hükümet e ses çıkarmayan tepki göstermeyen koltukları uğruna makamları uğruna sessiz alan sendikadan istifa ederek kurtuldum sıra da seçimleri bekliyoruz seçimlerde de tepkimi gösterip akp oy vermeyeceğim elimden bu geliyor bir sağlık çalışanı olarak bir düşünün öğretmenler 9 aydir işe gitmedikleri halde ek ders ücretleri alirlarken bizler köpek gibi çalışırken ödeme alamıyoruz bir el ders kadar dahi
0
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?