150 Yataklı Anamur Devlet Hastanesi Hizmete Girdi!

MERSİN'in Anamur ilçesinde TOKİ tarafından yaklaşık 22 bin metrekarelik alanda inşası tamamlanan 150 yataklı Devlet Hastanesi hizmet binası hizmet vermeye başladı.

Sağlık 06.12.2019, 16:21 Güler Sağlam
150 Yataklı Anamur Devlet Hastanesi Hizmete Girdi!

İl Sağlık Müdürü Dr. Sinan Bahçacı, yeni hizmete giren hastane binasını yerinde inceleyerek hastane yönetimi ile bir toplantı yaptı. Sağlık Müdürü Bahçacı Anamur’un modern bir hastaneye kavuşmasında emeği geçen başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Vali Ali İhsan Su ve milletvekillerine minnet duyduğunu söyledi.

TIKLAYIN

Anamur halkının hizmetin en iyisine layık olduğuna belirten Bahçacı, "Hastane yönetimimiz ve çalışanlarımızın bu güzel binada vatandaşlarımıza çok güzel hizmetler sunacaklar. Bizim felsefemiz 'Halka hizmet, Hakk’a hizmet' anlayışıdır. Bu anlayış ve bakanlığımızın misyonu doğrultusunda en güzel hizmeti sunacağınızdan eminim. Yeni hastane binamız ile Anamur modern bir sağlık tesisine kavuştu. 2019 yılı içerisinde birçok sağlık tesisini tamamlayarak hizmete aldık. Yapımı devam eden Tarsus Devlet Hastanesi binamız da tamamlandığında ilimizde hizmet veren yataklı sağlık tesislerimizin tamamı nitelikli yatağa sahip olacak. Tabi iş sadece nitelikli yatakla bitmiyor. Sağlık tesislerimizi modern tıbbi cihaz ve nitelikli personel ile takviye ediyoruz. Yeni hizmete aldığımız bu hastane aynı zamanda Anamur’a çok yakın mesafede bulunan Aydıncık ve Bozyazı’ya da hizmet verecek" dedi.

Bahçacı daha sonra hastane personeli ve hastaları ziyaret ederek bir süre sohbet etti.

Yorumlar (0)
-2
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?