Bandırma Devlet Hastanesi’nde Başhekim Değişti

Bandırma Devlet Hastanesinde başhekim değişti. 2014 yılından beridir bu görevi ifa eden Dr. Muzaffer Şenveli makamı aynı zamanda selefide olan doktor arkadaşına devretti.

Sağlık Bakanlığı 20.01.2019, 09:07 20.01.2019, 09:07
Bandırma Devlet Hastanesi’nde Başhekim Değişti

Bandırma Devlet Hastanesi Başhekimliği görevine Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından 2014 yılı Haziran ayında atanan Dr. Muzaffer Şenveli 14 Ocak 2019 tarihi itibariyle görevden alındı.

Görevden alınan Dr. Muzaffer Şenveli'nin yerine Bandırma Devlet Hastanesi Başhekimliğine Dr. Ethem Karpuz’un yeniden atandı.

Dr. Ethem KARPUZ, Dr. Muzaffer Şenveli'ye 2014 yılında görevi devretmişti. Böylece Bandırma Devlet Hastanesinde Halef-Selefler yer değiştirmiş oldu.

Bandırma Devlet Hastanesi Başhekimliğinde göreve başlayan Dr. Ethem Karpuz: “Amacımız sağlık hizmetlerimizdeki kaliteyi artırmaktır” dedi.

1954 yılında, Edincik´te doğan göğüs hastalıkları uzmanı Karpuz, hastane ile ilgili düşüncelerini ve gündeme gelecek yeni hizmetleri anlattı. 30 yıldır Bandırma´da görev yaptığını ve daha önce de SSK Hastanesi ve Bandırma Devlet Hastanesi´nde başhekimlik görevini üstlendiğini belirten Karpuz, “Hastanemiz, Bandırma, Erdek, Gönen, Manyas, adalar başta olmak üzere Güney Marmara bölgesinin merkezi durumunda. Bu nedenle de büyük bir yoğunluk yaşanıyor” dedi.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

14 milyon liralık bir harcamayla yaptıkları ek binayı yaklaşık 1-1,5 ay sonra hizmete alacaklarını açıklayan Karpuz, şunları söyledi: “Bu bina hizmete girdikten sonra üçüncü basamak yoğun bakım ünitesini başlatacağız. Ayrıca binada anjiyo, stent takımı ve by-pass ameliyatları da yapılacaktır. Böylece hastanemizdeki sağlık hizmetleri 3 misli büyüyecektir.”

ACİL SERVİSİ BOŞUNA MEŞGUL ETMEYELİM

Hastanenin acil servisinde büyük yoğunluk yaşandığına işaret eden başhekim Karpuz, “Vatandaşlarımızdan ricam, acil servise sadece acil olarak sağlık hizmeti alması gerekenler gelsin” dedi.

ÇOCUK HASTALIKLARI VE NÖROLOJİYE TAKVİYE YAPACAĞIZ

Hastanenin doktor sayısında genelde bir sıkıntı olmadığına dikkati çeken Karpuz, şu bilgiyi verdi: Sadece çocuk hastalıkları ve nöroloji branşlarında takviyeye ihtiyacımız var. Çocuk hastalıklarında bir, nörolojide iki uzman doktora ihtiyaç duyuyoruz. Durumu sayın bakanımıza ilettim. En kısa sürede bu branşlara da atama yapılacağını tahmin ediyorum.” Başhekim yardımcıları ve diğer yöneticilerin yerlerinin değiştirilmesi konusunun öncelikleri arasında yer almadığını vurgulayan Karpuz, “Öncelikli amacımız hizmeti ve kaliteyi artırmaktır. Sayın Cumhurbaşkanımız da sağlık hizmetlerine büyük önem ve destek veriyor” diye konuştu. Başhekim Ethem Karpuz, önümüzdeki dönemde Bandırma´ya, 250 dönümlük bir alanda yeni bir hastanenin gerekli olduğunu sözlerine ekledi.

SaglikPersoneliHaber.Net aile olarak Dr. Ethem KARPUZ'a yeni görevinde başarılar dileriz.  

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?