Görevden Almaların Ardından Yönetim Hizmetlerinde Görev Dağılımı Belli Oldu! Görevden Almaların Ardından Yönetim Hizmetlerinde Görev Dağılımı Belli Oldu!

2 GÜN önce saglikpersoneliHABER.NET olarak duyurusunu yaptığımız "Sağlık Bakanlığı 2024 Yılı İstifa Sonrası Yeniden Atama Kurası Duyurusu yayınlanacak" haberimizi Sağlık Bakanlığı kaynaklarından aldığımız bilgiye göre ziyaretçilerimize duyurmuştuk.

Sağlık Bakanlığı 2024 Yılı İstifa Sonrası Yeniden (Açıktan) Atama Kurası İlanı

Sağlık Bakanlığı, 2024 yılı için istifa sonrası yeniden atama kurası açacağını duyurdu. İlgili ilan ve münhal kadroların 16 Temmuz 2024 tarihinde Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü (YHGM) sayfasında yayımlanacağı belirtildi.

Istifa Sonrasi Yeniden

Kimler Başvurabilir?

Bu atama kurası, Sağlık Bakanlığı ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında uzman tabip, diş tabibi ve eczacı unvanları dışında sağlık personeli olarak görev yapmış ve kendi istekleriyle görevlerinden ayrılmış olanlar için açılacak.

Başvuru ve İlan Tarihi

İlan metni ve münhal kadrolar, 16 Temmuz 2024 tarihinde YHGM’nin resmi sayfasında duyurulacak. İlgilenen adaylar, başvuru detaylarını bu tarihten itibaren takip edebilirler.

Binlerce Personel İçin Beklenen Haber

Binlerce sağlık personeli, bu müjdeli haberi sabırsızlıkla bekliyor. Yeni Sağlık Bakanı Kemal Memişoğlu'nun bu kurayı bir an önce açması, sağlık camiasında heyecanla beklenen bir gelişme olarak öne çıkıyor.

Sağlık personelinin merakla beklediği geri dönüş kurasının, istifa edenlerin yeniden göreve başlamasına imkan tanıması ve sağlık hizmetlerinin sürdürülebilirliğine katkı sağlaması hedefleniyor.

"Sağlıkçı Mağdur - Bakanlık İstifa Sonrası Dönüş Kurası Açmıyor" haberimiz için tıklayınız.