Çoğu Kurum geriye dönük bordroları hazırlamış durumda. Hazırlamayanlarda bugün yarın bitirmiş olacaklar. Büyük olasıkla bayram öncesi Sağlık Bakanlığı işçilerinin geriye dönük ödemeleri hesaplarına aktarılmış olacak.

Yapılan hesaplamalara göre Geriye dönük bordrolar 50 – 60 bin TL bandı arasında. Bazı işçi kardeşlerimiz bu ücret için neden bu kadar az sorusunu yöneltiyorlar.

%20 VE %27 VERGİ DİLİMİ!

Daha önce geriye dönük hesaplamayı yaparak yayınlamıştık. “Sağlık Bakanlığında İşçilerin Toplu Sözleşmesi Törenle İmzalandı! 65 Bin Liraya Son Adım!” başlıklı haberimizden veya buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz. 14 Haziran’da zamsız maaş yatarsa, geriye dönük farklar %20 vergi diliminde olacak ve 5,5 aylık en düşük geriye dönük ücret 60 bin TL üzeri olacak.

14 Haziran’da zamlı maaş yatar ise, geriye dönük farklar 4,5 aylık olacak ve en düşük 54 bin lira olacak demiştik. (yeni işe başlayanlar hariç)

ÜCRET NEDEN AZ DİYENLERE..

54 bin TL altında olan geriye dönük fark ücretlerinde, vergi matrahı 150 bin sınırını aşmış durumda olunmaktadır. 70 bin TL – 150 bin TL arasına %20 Gelir Vergisi kesintisi, 150 bin lira sonrası için de %27 Gelir Vergisi kesintisi yapılmaktadır. 

19 Yıllık Hemşire Maaşı: 17 Bin TL, Yeni Başlayan İşçi Maaşı: 24 Bin TL Tıklayın

Kamu İşçisi 14 Haziran Maaş Bordrosu! Tıklayın

Kamu işçileri Kurban Bayramı Tatili Nöbet Ücretleri! Tablolu Anlatım! Tıklayın

2023 - 2024 Sağlık Bakanlığı kamu işçisi toplu iş sözleşmesi Tıklayın