ÖSYM Branş Bazında Sıralamaları Güncelledi!

ÖSYM tarafından 2019 yılı KPSS Lisans, 2018 KPSS Lisans, Önlisans ve Ortaöğretim bazında sınava katılan adayların sınav sonuçlarına göre branşa göre sıralamaları güncellendi.

ÖSYM Branş Bazında Sıralamaları Güncelledi!

ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtılan güncellemelere göre, 2019 yılı KPSS Lisans ile 2018 KPSS Lisans, Ön Lisans ve Ortaöğretim sınavlarına katılan adayların sınav sonuçlarına istinaden branş bazında sıralamaları güncellenerek sisteme yansıtılmış durumda. Adaylar, branş bazında sıralamalarını ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresine girerek T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri sisteme giriş yaparak görebilecekler.

AYNI ALANDA SINAVA GİREN ADAYLAR BAŞARI SIRALAMALARINI GÖREBİLECEKLER

TIKLAYIN

Yapılan güncelleme sonucunda oluşan branş sıralamaları ile hedef sınava katılan adayları bilgilendirmek. ÖSYM aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında başarı durumları kıyaslamasını yapabilmeleri için bu hizmeti devreye soktuğunu açıkladı.Sonuç ekranında yer alan bilgilerin belge niteliği taşımadığı bilgiside verilmiş durumda. 

YÖKSİS ve e-Okul sistemi üzerinden çekilmiş olan sıralama verileri, çekim işleminin yapıldığı tarih ile aktif eğitim bilgileri çekildi. Sistemden verilerin çekildiği tarih itibariyle eğitim durumu bilgisi gözükmeyen adayların verileri ise başvuru da beyan ettikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlandığı duyuruldu. ÖSYM sisteminde, adayların eğitim bilgisindeki mezuniyet durumu alanı “Okuyor” ve “Mezun” olmak üzere iki kategoride tutulmaktadır. Adayların branş bazında sıralamalarını incelerken, dikkate alınması gereken öncelikli hususları içeren teknik bilgiler, ÖSYM tarafından aşağıdaki bağlantıda verdiğimiz adresten öğrenilebilir.

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2019, 19:05

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER