Fahrettin Koca: Kasım Ayının İlk Haftası 12 Bin Sağlık Personeli Alacağız!

Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısı sonrasında önümüzdeki hafta yani kasım ayının ilk haftasında 12 bin sağlık personeli alacağız dedi.

Personel Alımı 28.10.2020, 21:14 28.10.2020, 21:47 Güler Sağlam
Fahrettin Koca: Kasım Ayının İlk Haftası 12 Bin Sağlık Personeli Alacağız!

Sağlık personeli alımlarıyla ilgili Koronavirüs bilim kurulu toplantısının ardından açıklama yapan Koca, "Önümüzdeki hafta muhtemelen Kasım ayının ilk haftası için ilk planda 12 bin Sağlık personeli alım ilanına çıkacağımızı müjdelemek istiyorum." dedi.

Testi pozitif çıkanlar temaslılarını filyasyon ekiplerimize eksiksiz bildirsin. Zorunlu olmadıkça akrabalarla, başka ailelerle bir araya gelmeyin. Zorunlu olmayan kutlama ve törenleri erteleyin. Mümkün mertebe eve misafir almayın, teması azaltın.

TIKLAYIN

Bu gece mevlid kandili, kandilinizi tebrik ediyorum. Yarın Cumhuriyet'i kuruyoruz, kutlu olsun.

(HASTANELERDEKİ SON DURUM)

Özellikle son dönem bahsettiğim şekliyle , Türkiye'nin ortalama vaka sayısının %40'ının İstanbul'da olduğunu söylemiştim. Her geçen gün ağır hasta sayımızın da arttığını her gün verilen bilgilerden biliyoruz. İstanbul'da bildiğiniz gibi, sağlık altyapımız çok güçlü, ciddi bir yatak kapasitemiz söz konusu, özellikle son dönem 7 bine yakın yatak ilavesi söz konusu oldu. Şu an içinde bulunduğunmuz Çam Sakura Şehir Hastanesi hem de iki tane acil durum hastanesi devreye girdi. Her biri 1008 yataklı, her biri 432 yoğun bakımdan oluşan hastaneler. Şu dönemde sorun olmadığını söyleyebilirim. İstanbul'da yatak sayımız 48 bine yakın, yoğun bakım yatak sayımız ise 9 bine yakın. Şu an İstanbul'da servis yatak doluluk oranımız %55, Yoğun bakım doluluk oranımız ise %66. Ventilatör için doluluk oranı %33 şu an.  %66'da sadece kovidlileri kastetmiyorum. Diğer hastalar da buna dahil. 

Yorumlar (7)
erdal 1 ay önce
sağlık çalışanlarına ÖTV siz araba alma hakkı bir kez cerilsin
Laborants 1 ay önce
Önlisans Kpss açıklanmasını bekleseydik Bakanım
AYSE 1 ay önce
LABRONAT ALIMI ÇOK YUKSEK PUAN OLMASIN BAKANIM ALIMI COK OLSUN
Ünvan 1 ay önce
Görevde yükselme ve ünvan değişikliği sınavında barajı geçenlere mülakatsız ünvanları verilsin sayın bakanım
Zeynel 1 ay önce
Üds de barajı geçenler direk ünvanlarına yerleşsin artık bakanım
sağlıkçı 1 ay önce
kasım ayının ilk haftası görevde yükselme ve ünvan değişikliği sınavında barajı geçenler içinde bir müjde bekliyoruz
Meral 3 hafta önce
Çok büyük haksızlık yapıyorsunuz bakanım adelerin sağlanması için bütün bölümlerin sınava girmesini baz almamızı istiyoruz sadece lisanlar sınavı açıklandı biz önlisans ve ortaöğretiminde açıklanmamıştı beklemenizi temenli ediyoruz sesimizi lütfen duyun haksızlık oluyor .
3
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?