Barut, Fahrettin Koca'ya Sağlık personeli Alım Kılavuzunu Sordu!

Adana Milletvekili Ayhan Barut, iş ve aş bekleyen sağlık meslek gruplarına çözüm üretilmesi için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yı göreve çağırarak Sağlıkta dört gözle beklenen atamaları Meclis gündemine taşıyarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Eylül ayında 1-2 hafta içinde açıklayacağını söylediği atama kılavuzunu unuttu mu?" diye sordu.

Personel Alımı 13.10.2020, 12:37 13.10.2020, 12:42 Güler Sağlam
Barut, Fahrettin Koca'ya Sağlık personeli Alım Kılavuzunu Sordu!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, salgınla iş yükü artan sağlık ordusunun daha da güçlendirilmesi, iş ve aş bekleyen sağlık meslek gruplarına çözüm üretilmesi için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yı göreve çağırdı. Sağlıkta dört gözle beklenen atamaları Meclis gündemine taşıyan Barut, "Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Eylül ayında 1-2 hafta içinde açıklayacağını söylediği atama kılavuzunu unuttu mu?" diye sordu.

"14 AYDIR ATAMA BEKLİYORLAR"


*Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yanıtlaması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı'na soru önergesi sunan CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, "2018 yılı KPSS puanı ile 14 aydır yaklaşık 500 bin genç sağlıkçımız atama bekliyor. Sağlık Bakanı, Eylül ayında '1-2 hafta içinde açıklayacağız' dediği personel alım kılavuzunu hala açıklamadı. Bu durum tüm umutlarını bu atamaya bağlayan genç sağlıkçılarımızı derinden etkilemektedir" diye konuştu.

"İHTİYAÇ BÜYÜKTÜR"

TIKLAYIN


Salgınla mücadelenin en ön safında yer alan sağlık emekçilerinin sorunlarına ve taleplerine değinen Ayhan Barut, "Salgın döneminde hayatlarını ortaya koyarak fedakarca çalışan, büyük bir iş yükü altında ezilen sağlık emekçilerimizin durumu da ortadadır. Salgın sebebiyle birçok sağlık emekçisi kendi alanı dışında çalışmakta, hemşiresinden teknikerine, doktorundan ebesine bütün sağlık meslek gruplarında büyük bir personel açığı olduğu bilinmektedir. Çalışan, yorulan sağlıkçılara yeni sağlıkçıların desteği şart. Virüs artıyor. Sağlıkçıya büyük ihtiyaç vardır. Bu gerçeğe duyarsız kalınamaz" dedi.

"KILAVUZU NE ZAMAN AÇIKLAYACAKSINIZ?"

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut'un, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yanıtlaması talebiyle Meclis'e sunduğu önergede şu sorulara yanıt arandı:
"1- Eylül ayında '1-2 hafta süre içerisinde açıklayacağız' dediğiniz personel alım kılavuzunu ne zaman açıklayacaksınız?
2- Tüm dünyada söz konusu olan büyük salgında hem kahraman sağlık emekçilerimizin yükünü hafifletmek için hem de tüm umutlarını bu atamaya bağlayan 2 milyon aile aileye karşı sorumluluklarınızı yerine getirecek misiniz?
3- Sahada bu kadar çok ihtiyaç varken personel alımının bekletilme sebebi nedir?"

Yorumlar (7)
Sayın Barut Bizde Size Soruyoruz 3 ay önce
Ayhan Barut'a soruyoruz ? ? ?

Adana Büyükşehir Belediyesinde ki İşçi çıkarmada ki yöntemleri anlatır mısınız ?

Zeydan Karalar işçi kıyımı yaparken kardeşiniz Orhan Barut bu işin neresindeydi?

Yeni işçi alımlarında kardeşiniz menfaat sağladı mı?
Emekçinin Hakkını Bunlar mı Savunacak 3 ay önce
CHP'li belediyelerden son bir yılda İstanbul'da 5.831, İzmir'de 1.194, Adana'da 1.300, Antalya'da 915 ile 10 bini aşan işçi kıyımı yaşandı. Kimse sesini çıkarmadı bu mu sendikacılığınız. Emekçinin hakkını korumayan sendikalardan hesabı sorulsun
Namus Sözünüzü Unutmadık 3 ay önce
Adana Milletvekili Şevkin Adana Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın işten çıkarttığı 1468 kişi içinde mecliste konuşma yapar mısınız ? Genel başkanınız ve Belediye başkanlarınız seçimden önce “NAMUS SÖZÜ” verip kimseyi işten çıkartmayacaklarını ifade etmişlerdi.
Sıfır Bir 3 ay önce
Anadolu çocuğu yer mi bu numaraları çalışan işçileri at bankamatik diye iftira yapıştır sonra haktan hukuktan bahsedin
Rauf demircan 3 ay önce
Böyle bir zamanda tüm saglik calisanlaarin kendi görevi dalının dışında görev yapmaması icin evde saglik hizmetleri bölümünden daha fazla alim yapılması lazım cunki insalar evde kal diyoruz ve eve hizmet götürülmesi lazim ki hastane gerek duymasınlar çoğu bu bölümde hemşireler kendine ait olmayan sahaya sürülüyor onun disinda evde bakim evde saglik hizmetkerinde alim olursa aDa olsa hemşirelere fayda sağlayacaktır tüm saglik çalışanları faydalı olucaktir
metin hacı dilek 3 ay önce
2020 kpss alımı daha adil olacaktır...
sonrada 3 ay önce
sorun yok kasımın ilk haftası dedi oda boş çıktı bakalım seçimde 2023 de bize sorduklarında bizimde bir cevabımız olacak çocuklarımızı böyle umutlandırıp hayalleri ile oynamanın bir cevabı olacak yapılacaksa yapılır yapılmayacak yapılmaz gençlerimize böyle boş umutlar verilmez
-2
hafif kar yağışlı
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?