Bakanlığın Atadığı 12 Bin Sağlık Personeli Ne Zaman İşe Başlayacak?

Sağlık Bakanlığınca 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alımı dün sonuçlandı. Yerleşen personele ait listeler aynı gün online olarak Sağlık Bakanlığına da ulaştı. Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü yerleştirmesi yapılan adayları ÇKYS sistemine yükleyecek. Bu esnada ise atamalara ilişkin evraklar istenilecek

Personel Alımı 16.12.2020, 12:20 16.12.2020, 16:07 Güler Sağlam
Bakanlığın Atadığı 12 Bin Sağlık Personeli Ne Zaman İşe Başlayacak?

Edindiğimiz bilgiye göre 25 Aralık 2020 günü göreve başlama işlemleri yapılacak olan kişilerin listesi il sağlık müdürlüklerimize gönderilecek.  Adaylara 15 gün süre verilip göreve başlamaları istenecek. 

* Adaylardan halen 657 sayılı Kanun, 4924 sayılı Kanun, 4857 sayılı Kanun veya diğer mevzuata tabi olarak çalışanların, göreve başlamadan önce eski görevleriyle ilişiklerinin sona erdirmeleri istenecek

* Başvurular şahsen yapılacak olup posta, kargo veya kurye ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

* Hastalık veya doğumla ilgili mazereti sebebiyle başvuru evrakını şahsen teslim edemeyecek durumda olanların, bu durumlarını tabip raporuyla belgelendirmeleri halinde birinci derece yakınları aracılığı ile yapacakları başvuruları kabul edilecektir.

TIKLAYIN

* Halen askerde olmaları sebebiyle göreve başlatılamayacak durumda olanlar, başvuru evrakını birinci derece yakınları aracılığı ile ilgili komisyonlara teslim edebilecektir. Bu durumdaki adaylar, terhis tarihinden itibaren otuz gün içerisinde dilekçe ve terhis belgesiyle birlikte Bakanlığımıza başvurmaları, aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyon bulunması ve diğer atama şartlarını taşımaları kaydıyla; yerleştirildikleri hizmet biriminde, bu birimlerin kapatılmış veya başka bir birimle birleştirilmiş olması halinde yerleştirildikleri pozisyonun il veya ilçede bulunması hali öncelikle dikkate alınarak ihtiyaç bulunan bir birimde göreve başlatılacaktır.

* Hastalığı nedeniyle göreve başlayamayacak durumda olanlar, durumlarını SON BAŞVURU tarihi mesai bitimine kadar tabip raporuyla belgelendirmeleri gerekmektedir. 

*Doğumla ilgili mazereti nedeniyle göreve başlayamayacak durumda olanlar, durumlarını SON BAŞVURU  tarihi mesai bitimine kadar tabip raporuyla belgelendirmeleri kaydıyla, doğumla ilgili mazeretlerinin sona erdiği tarihten itibaren beş iş günü içerisinde göreve başlatılabilecektir.

*Halen kamu görevlisi olarak veya 4857 sayılı İş Kanununun 17 nci maddesi kapsamındaki bildirim şartına tabi olarak çalışanlardan, istifa/sözleşmenin feshi taleplerini kurumlarına/işyerlerine iletmiş olmakla birlikte, bu işlemlerin devam etmesi nedeniyle 8 inci maddede belirtilen sürede görevine başlayamayacak durumda olanlar; bu durumu belgelendirmeleri, birinci maddede belirtilen şekilde başvurularını yapmaları ve 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi ile 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinin üçüncü fıkrasındaki şartları da taşımaları kaydıyla en geç SON BAŞVURU  tarihinde göreve başlatılabilecektir

Yerleşen adaylar bu adresten anlık olarak durumlarını sorgulayabilir

https://ckysweb.saglik.gov.tr/personelgorevyeri/

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?