17 Bin 689 Sağlık Personeli Alımın Kadro Dağılımı Belli Oldu!

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacak olan 2019 yılı 29689 kişilik sağlık personeli alımında kalan 17.689 kişilik sözleşmeli sağlık personelinin kadro dağılımı belli oldu. Detaylar haberimizde..

17 Bin 689 Sağlık Personeli Alımın Kadro Dağılımı Belli Oldu!

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tarafından Cnn Türk canlı yayınında yapılan açıklamanın ardından Ekim sonu kasım başı gibi ÖSYM’nin etrcih kılavuzunu yayınlamasını beklediğimiz 17689 kişilik sözleşmeli 663 45/A sağlık personeli alımında detaylar belli olmaya başladı. Daha önce yapılan açıklamada 2019 yılı için 29 Bin 689 memur personel alınacağı, bunun 12 binin tamamlandığı kalan 17689 kişilki alımın ise ekim ayı gibi sürecinin başlayacağı söylenmişti. 

2019 YILI İKİNCİ ALIM’DA 17 BİN 689 SÖZLEŞMELİ SAĞLIKÇI ALIMI YAPILACAK

TIKLAYIN

Çeşitli platform ve sitelerde kadro dağılımları yayınlanmaya başlandıktan sonra, Bakanlık kaynaklarımızla geçtiğimiz iletişim sonucunda, dağılımların belli olduğu ve Perşembe günü Cumhurbaşkanlığı Makamına onay için gönderildiğini öğrendik. Cumhurbaşkanlığı tarafından onaylanmasının ardından ÖSYM’nin süreci işlemeye başlayacak. 

İŞTE KADRO DAĞILIMLARI:

NOT: Branş bazında kadro dağılımları için saglikpersonelihaber.net sitemizin sosyal medya hesaplarını takipte kalınız.

SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2019, 11:23

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Türkiye Lisans Hemşireleri
Türkiye Lisans Hemşireleri - 9 ay Önce

Keşke Hemşirelik adına biraz daha Objektif olsanız. Sağlık camiası orta öğretim ile kalkınmaz lisans düzeyi ile kalkınır. Bu kadar Lisans Mezunu Hemşire emeği ile o üniversiteyi kazanıp o bölümleri o vize finalleri evinden uzak bir şekilde geçirip Hemşire oluyorsa Orta öğretimlerin de öyle okuması gerekir. Kadro istemek onlar için kısa yoldan iş imkanından başka bir şey değil. Sitenizde Instagram sayfanızda Facebook grubunuzda o kadar orta öğretim hemşire paylaşacağınıza keşke birazcıkta lisans Hemşire arkadaşlara önem verseniz Güler Hanım.

Hemşire yardımcısı
Hemşire yardımcısı @Türkiye Lisans Hemşireleri - 8 ay Önce

Acaba sen SBS de sağlık meslek lisesine girecek kadar puan alabilmişmiydin şuan çok merak ettim

DİLANN
DİLANN @Türkiye Lisans Hemşireleri - 9 ay Önce

NASIL BENCİLLİKTİR YAHUU. YA SIZ YOKKEN BIZ VARDIK DAHA BI DAMARYOLU ACAMIYIORUNUZ GELİP BURDA BİZE EĞİTİM KALİTESİNİN YUKSEKLIĞINDEN BAHSETMIYIN ŞİMDİ. UYGULAMADA YOKSANIZ NE İŞE YARAR O BILGILERINIZ. BIZ SIZE LAF ETMIYORUZ YILLARDR HAKKIMIZ YENMIŞ SIZ DE LAF EDEMEZSINIZ. ÜNİYİ KAZANACAK KAPASİTENİZ VAESA Bİ ZAHMET 60 PUAN DA ALIN YANİİ..

Lisans yobazına yanıt
Lisans yobazına yanıt @Türkiye Lisans Hemşireleri - 9 ay Önce

Ya yobaz ve ezik kardeşim 7 bin alınıyorsa bunun 5 bini zaten lisans hemşire kpss puanlarınız 60 ın altına inecek nerdeyse ama ortaöğretimde 80 nin altına inmiyor nasıl bencil bir varlık sın sen öyle

Metin Ayvacık
Metin Ayvacık @Türkiye Lisans Hemşireleri - 9 ay Önce

Bu lisans mezunları çoğu hemşirelik lisesi okumamış kişiler ona göre değerlendirme yapalım

Ali can
Ali can - 9 ay Önce

Hemşire dağılımı belli mi ortaöğretim ve lisans hemşire sayısı kaç olacak

Ortogretim hemsiresi
Ortogretim hemsiresi - 9 ay Önce

Tuturmuslar bi lisans hemsireside hemsiresi.. uniden bizimle staj yapan lisans hemsiresi damari patlatti sorumlu hemsireye bakip ''deri alti morardi abla'' dedi. Hematom demekten aciz olan biri 2 yildir suanda atanmis.. biz orta hemsireler alimlar dusuk olmasindan halen dahi atama bekliyoruz bu haksizlik nere kadar.. egitim konusundanda eksikler lisanslar 4 yil fazla okumuslarsa ne olmus. Bizlrde 4 yil buyunca alan dersleri gorupte her birini ayri ayri yerlerinide bir bir ezberletilmesinden imanimiz gevredi... LUTFEN HAK YERINI BLSUN ARTIK... ADALET...

Sağlık Teknikeri
Sağlık Teknikeri - 9 ay Önce

Tekniker teknisyen dağılımı hakkında elinizde bir bilginiz var mı? Ne zamana tekniker teknisyen dağılımı açıklanır?

Hasan aslan
Hasan aslan - 9 ay Önce

Att sayısı kaç

Serhat
Serhat - 9 ay Önce

Çok güzel bararilariniz var bu konuda sizleri takdir ediyoruz fakat bu haberin kaynağı aras ali altıntaştir.keşke bunu haberiniz de net bir şekilde belirtseydiniz emin olun daha çok güvenilir olmanıza vesile olurdu

Güler Sağlam
Güler Sağlam @Serhat - 9 ay Önce

Güvenilirlik konusunda kendimi ispat ettik. Kimseyle yarış içerisinde değiliz, bahsettiğiniz arkadaş kimlerle diyalog halinde onunda bilgisi mevcut. Ancak konu bu değil, kimseyle yarışmıyoruz, taklit etmiyoruz. 2 farklı kaynağımızla yaptığımız değerlendirmede sayıları aldık ve perşembe günü cumhurbaşkanlığına gittiğini öğrendik ki bu saatte yayına vermemizin nedenide, süren iletişim trafiğiydi.

Kaynağı olan varsa bu bilgilerin doğruluğunu teyit edebilir. Diğer bildiklerimizi yayına verdikçe sizde ikna olursunuz güven konusunda, olunca ne değişecekse oda ayrı bir konu. İletişim bölümümüz kilit durumda, herkes bilgi talep ediyor, sizler daha iyi biliyorsanız yayın yapında, arkadaşları bilgilendirin. Çünkü gerçekten zor durumdalar.

Canan
Canan - 9 ay Önce

Cumhurbaşkanının onayı uzun sürer mi.

Ünsal kaynak
Ünsal kaynak - 9 ay Önce

Biyomedikal mühendisi alımı olacaktı maalesef ( 0 )


SIRADAKİ HABER