Yaşanan olayın ardından Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. H.K., 14 Eylül tarihinden itibaren 3 ay görevinden uzaklaştırıldı ve maaşının 3'te 1'ine el konulması kararı alındı.

Öğrenci A.S., geçtiğimiz nisan ayında Kardiyoloji dersinin sözlü sınavında yaşadığı iddiaya göre sözlü taciz olayını fakültenin dekanlığına sundu. İddiaya göre Prof. Dr. H.K., dini değerlere yönelik çirkin ifadeler kullanarak öğrenciyi taciz etti. Olayın ardından başlatılan disiplin süreci sonucunda Prof. Dr. H.K.'nın görevden uzaklaştırılması ve maaşının kesilmesi kararı alındı.

Bu şok edici olayın yanı sıra, Prof. Dr. H.K. hakkında benzer iddiaların daha önce de yapıldığına dair söylentiler de kamuoyunu şaşırttı. Konuyla ilgili olarak Cerrahpaşa Tıp Fakültesi yetkilileri tarafından daha fazla detay açıklanmadı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Aynı doktordan "taciz" nedeniyle birçok öğrencinin rahatsız olduğu iddiası

Sözlü tacize uğradığı, dini değerlerine yönelik kullanılan çirkin ifadelere tepki gösteren öğrencinin şikayeti sonrası Prof. Dr. H.K.'ya 14 Eylül tarihinden başlatılarak 3 ay görevinden uzaklaştırma ve maaşının 3'te 1'ine el konulma cezasının verildiği öğrenildi.

Öte yandan aynı doktorlar ilgili çarpıcı iddialar ortaya atıldı. Edinilen bilgiye göre; Prof. Dr. H.K. hakkında aynı nedenlerle birçok öğrencinin rahatsızlık duyduğu ifade edildi. Durumun rektörlüğe iletildiği cezanın ardından nihai kararın ise YÖK tarafından verileceği öğrenildi.