Grup içerisinde yapılan paylaşımlarda, "Hastalara yatış verelim, oy kullanamazlar. 65 yaş üstü çok tehlikeli, bunları yoğun bakıma yatıralım. Herkes kendi hastanesinde belli kişilere bunu yapsa kârdayız" şeklinde ifadeler kullanıldı.

Doktor olduğunu iddia eden bir kullanıcı, zafer işareti eklediği paylaşımında "65 yaş üstü 5 hastaya hafta sonu için yatış verdim. Ben daha ne yapayım, bu bahar gelsin diye" ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne yalnızca üç gün kaldı. Tarihi seçime sayılı günler kala her fırsatta süreci provoke etmeye çalışanlar yeni bir skandala imza attı.

Sosyal medya platformu Facebook'ta sağlık çalışanlarının yer aldığı grupta bazı hekimler AK Parti seçmen kitlesini hedef alan paylaşımlar yaptı. Söz konusu grupta yapılan paylaşımlarda

Hastalara yatış verelim, oy kullanamasınlar. 65 yaş üstü çok tehlikeli bunları yoğun bakıma yatıralım. Herkes kendi hastanesinde belli kişilere bunu yapsa kârdayız"

şeklinde konuşmaların yapıldığı ortaya çıktı.

Hastalar oy kullanamasın diye yatış verdiklerini itiraf ettiler

Doktor olduğu öğrenilen bir kullanıcı yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"65 yaş üstü 5 hastaya hafta sonu için yatış verdim. Ben daha ne yapayım bu bahar gelsin diye."

65-yas-1

65-yas-2

"Hiç kimseden korkumuz yok"

Hastalara oy kullanamamaları için yatış verdiğini itiraf eden doktor paylaşımına gelen "Yaşlılar ve engelliler için seçim hizmeti düzenlenmiştir. Sandık oraya gelir"