Aynı dönemde, toptan fiyat hareketlerini yansıtan Toptan Eşya Fiyatları İndeksi ise yüzde 3,94 artış kaydetti. Bu veriler, memur ve emekli zamları gibi önemli ekonomik göstergeler için önemli bir referans teşkil ediyor. Salı günü Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) tarafından açıklanacak olan Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verileri, bu açıklamaların ardından merakla bekleniyor.

İstanbul'da Eylül ayına ait aylık enflasyon verileri İstanbul Ticaret Odası (İTO) tarafından açıklandı. İTO'nun 1995 bazlı verilerine göre, İstanbul'da perakende fiyat hareketlerini gösteren İstanbul Ücretliler Geçinme İndeksi, bir önceki aya göre yüzde 5,46 artış gösterdi. 

Aynı dönemde, toptan fiyat hareketlerini yansıtan Toptan Eşya Fiyatları İndeksi ise yüzde 3,94 artış kaydetti. Bu veriler, memur ve emekli zamları gibi önemli ekonomik göstergeler için önemli bir referans teşkil ediyor.

Ayrıca, yıllık bazda incelendiğinde, perakende fiyatlarda yüzde 73,18, toptan fiyatlarda ise yüzde 67,79'luk bir değişim oranı görülüyor. Eylül ayında perakende fiyatlar, diğer harcamalar grubunda yüzde 48,08, giyim harcamalarında yüzde 14,50, kültür eğitim ve eğlence harcamalarında yüzde 7,38, ev eşyası harcamalarında yüzde 4,47, gıda harcamalarında yüzde 4,31, sağlık ve kişisel bakım harcamalarında yüzde 3,50, konut harcamalarında yüzde 3,22 ve ulaştırma ve haberleşme harcamalarında yüzde 0,38 artış kaydetti.

Doktor Ve Sağlık Çalışanını Tabanca İle Tehdit Eden Şahısa Üst Sınırdan Ceza Verildi! Doktor Ve Sağlık Çalışanını Tabanca İle Tehdit Eden Şahısa Üst Sınırdan Ceza Verildi!

Toptan fiyatlarda ise Eylül'de inşaat malzemeleri grubunda yüzde 7,28, gıda maddeleri grubunda yüzde 5,65, mensucat grubunda yüzde 5,15, kimyevi maddeler grubunda yüzde 2,77, yakacak ve enerji maddeleri grubunda yüzde 1,82, işlenmemiş maddeler grubunda yüzde 1,30, madenler grubunda yüzde 0,60 artış görüldü.