Zonguldak Valisi: Sağlık Çalışanlarından Açık Yüreklilikle Özür Diliyorum!

Yaptığı açıklama ile sağlık çalışanlarının tepkisine maruz kalan Zonguldak Valisi yayınladığı basın duyurusu ile "sağlık çalışanlarından açık yüreklilikle özür diliyorum" dedi.

Gündem 18.04.2020, 16:25 21.04.2020, 17:49
Zonguldak Valisi: Sağlık Çalışanlarından Açık Yüreklilikle Özür Diliyorum!

Zonguldak Valiliği resmi sitesinden yapılan açıklama;

ZONGULDAK VALİSİ KORONAVİRÜSE YAKALANAN 137 SAĞLIK ÇALIŞANINI SUÇLADI! TIKLAYIN

17 Mart tarihinde valilikte düzenlenen basın toplantısında ilimizle ilgili Pandemi konuları konuşulmuş, olayın geldiği aşama, alınması gerekli önlemler, yapılan çalışmalar, aksayan hususlar, olayın kökenleri ve etkenler konuşulmuş, kamuoyundaki tereddütler giderilmeye çalışılmıştır. Bu çerçevede sağlık çalışanlarımızın kendilerini koruyamamalarından kaynaklı husus da gündeme gelmiş bu konunun çözümü için de yapılacaklar açıklanmıştır. Konuşmanın basına yansımasıyla konuşmada sağlık çalışanlarımızı, kastı aşsa da üzecek, yanlış anlamaya uygun ifadelerin telaffuz edildiği ortaya çıkmıştır. Tabii ki konunun asıl sahibi sağlık camiasını üzmek gibi bir kasıt asla söz konusu değildir. Herseye rağmen bu sıkıntılı günlerede sağlık çalışanlarımızın üzülmesine sebep olmuşsak kendilerinden açık yüreklilikle özür diliyorum. Olağanüstü bir dönemden geçtiğimiz açıktır.  İlimizin de bu tabloyu çok şiddetli yaşadığı ortadadır.  Pandemide ülke geneli ölüm oranının, yoğun bakımdaki hasta sayısının üç katı rakamlarla ilimizde karşı karşıya kaldık. Buna rağmen bütün kamuyu seferber ederek, vatandaşımızı ciddi sınırlamalara zorlamışken,  sayın sağlık bakanımızın açık beyanına da yansıdığı şekliyle izolasyonda % 99 luk bir başarıyı yakalayarak tabloyu nerdeyse olumluya döndürmüşken, sağlık çalışanlarımızın özellikle son dönemde kendilerini koruyamamaları nedeniyle, tabloda istenen iyileşmenin sağlanamaması ile yaşanan hayal kırıklığı maalesef sözlerimize yansımıştır. 

Konunu bu çerçevede değerlendirilmesini ilgililerden bekliyor, bu mücadeleyi sırtlayan başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere bütün kamu görevlisi arkadaşlarıma ve STK temsilcilerimize, basın mensuplarımıza, yoksunluklara sabreden vatandaşlarıma teşekkür ediyorum. 

Biraz gecikmeli de olsa bu işi başaracağımıza umudumuz tamdır. 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

TIKLAYIN

Valinin ‘Bize yük oldular’ Dediği Sağlık Çalışanları Polisevi’nden Ayrıldı! haberimiz için tıklayınız.

Zonguldak Valisi: Sağlık Çalışanlarından Açık Yüreklilikle Özür Diliyorum! haberimiz için tıklayınız.

Zonguldak Valisi Sağlık Çalışanlarından Yine Özür Diledi! haberimiz için tıklayınız.

Fatih Altaylı'dan Zonguldak Valisine Tepki: Tırnak İçinde "sayın" Valimizin.. haberimiz için tıklayınız.

Prof. Dr. Vedat Köseoğlu’dan Zonguldak Valisine Bir Mektup! haberimiz için tıklayınız.

Yorumlar (7)
Sağlıkçı 7 ay önce
Sayın vali, direkt covid ki hastaları muayene eden insanları suçlayacağına kendi işine bak. Bu vali gibi idarecilerin hemen görevden alınması toplumsal bir sorumluluktur.
Sağlıkçı 7 ay önce
Masa başında oturup da kendini koruyamayan valiler, kaymakamlar, sağlık müdürleri, ingiltere başbakanı varken, direkt covıd li hastaları muayene eden sağlıkçıları suçlamak, sağlıkçılara hakarettir. Sağlıkçıları anlayamayan zihniyettir. Böyle idareciler varken....
Adalet 7 ay önce
Biz vali ve kaymakamlara aynısını söylesek anında hakkımızda soruşturma dahi açılmadan memuriyetten men ve hapis cezası aliriz . Ama valimiz hala görevde. Eleştirdiği sağlıkçılarda hala canlarını feda ediyor.
ALİ rıza 7 ay önce
BABANIN MALINIMİ YEDİRDİN İÇİRDİN???
metın aca 7 ay önce
ne dılerse dıle asla kabul edılemez ınsan saglıgını ılgılendıren bır konuda valıde olsan bakanda olsa hıce almazsın helekı saglıkcıları hıc alamazsın devletın koltugunu bosuna işgal etmeyeceksın yada hakkını vereceksın lakın pandemı yönetımınden cıkan sonucları saglıkcıların hastalıga yakalanmasına baglayan talıhsız bır acıklamayı kamu vıcdanı asla kabul edemez...
Gariban hemsıre 7 ay önce
İnanamıyorum bu videoda duyduklarıma. Sayın saglık bakanımızin davranislarindandami utanilmadan bu yorumu yapabildi. Neyin yükü yemeklerinden de para alınmadı diye bastıra bastıra söylenmesi böyle bir konuya değil değinmek düşünmek bile art niyet göstergesidir. Sayin sağlık Bakanım sayın cumhurbaşkanım saglık camiasına tesekkur ederken gözleri doluyor. Cumhurbaşkanımiz onlar için tüm imkanları seferber ediyor. Yük denileni devlet seve seve ödeyerek fazlası için çırpınırken. Sayın saglık bakanım sayıyı açıklarken ağlamamak için yutkunuyor sesi çıkmıyor. Yazık ben utandım. Görevden hiç hatası olmayan bakanımız istifa ederken bu beyefendinin devam ediyor olması ne acı.
İSTİFA İSTİFA 7 ay önce
ÖZÜR YETMEZ İSTİFA İSTİFA
13
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?