Zonguldak Valisi Sağlık Çalışanlarından Yine Özür Diledi!

Sağlık çalışanlarıyla ilgili söylediği sözler nedeniyle tepki çeken Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş'ın il sağlık müdürü ve hastane başhekimleri ile kendisinin katıldığı toplantıda ikinci kez özür dilediği öğrenildi.

Gündem 21.04.2020, 17:33 25.04.2020, 09:28
Zonguldak Valisi Sağlık Çalışanlarından Yine Özür Diledi!

Zonguldak Tabip Odası Başkanı Dr. Şenol Yavuz, Vali Erdoğan Bektaş'ın hastane başhekimleri, oda başkanları ve ilgili kamu kurumu müdürleriyle toplantı yaparak, sağlık çalışanlarıyla ilgili söylediği sözler nedeniyle yeniden özür dilediğini açıkladı.

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş'ın 17 Nisan günü gerçekleştirdiği basın toplantısında, kent genelindeki 567 pozitif vakadan 137’unun sağlık çalışanı olduğunu ifade ederek söylediği, "Her türlü tedbir alınmasına rağmen maalesef sağlıkçılarımız kendilerini koruyamadılar. Tüm arkadaşlarımızı uyardık. Bu bizim faturamızı ağırlaştıran olay oldu. Normalde sağlıkçılarımızın bize götürdüğü yük olmasaydı bugün belki de geri dönüşü konuşuyor olacaktık. Bu gerçekten zor oldu. Misafirhanede onları misafir ettik. Onlardan ücret almadık. Ama orada kendi aralarındaki ilişkilerinde yeteri kadar dikkatli olmadıkları için hem kendilerini sıkıntıya sokuyorlar hem bizi sıkıntıya soktular. Bunun da artık azalacağını varsayıyoruz. Onlar bizim kahramanlarımız. Kendi hayatlarını ortaya koyan insanlar ama yeteri kadar dikkatli olmayınca sıkıntı yaşıyoruz" sözleri tepki topladı. Vali Bektaş’a sendika ve oda temsilcileri ile sosyal medya kullanıcıları tepki gösterdi. Vali Bektaş, basın toplantısından bir gün sonra tüm sağlık çalışanlarından özür diledi.

'Vali tekrar özür diledi'
Zonguldak Tabip Odası Başkanı Dr. Şenol Yavuz, yazılı açıklama yaparak, Vali Bektaş'ın il sağlık müdürü ve hastane başhekimleri ile kendisinin katıldığı toplantı düzenlediğini bildirdi.

Toplantıda, Vail Bektaş'ın bir kez daha özür dilediğini ifade eden Yavuz , açıklamasında şunları kaydetti:

"Sayın Vali'miz,17 Nisan'da yaptığı basın açıklamasından sonra bugün ilimizdeki hekimleri temsilen Zonguldak İl Sağlık Müdürü, Zonguldak Hastane Başhekimleri ve Tabip Odası Başkanı'nın da bulunduğu Atatürk Devlet Hastanesi’nde yaptığı toplantıda sözlerinin yanlış anlaşıldığını, kötü bir amacının olmadığını, 'eksikliklerimizi nasıl gidebiliriz' şeklinde düşündüğünü bildirdi.Yaptığı açıklamanın yanlış anlaşılmasından dolayı tüm hekimlerden ve sağlık çalışanlarından özür dilediğini, amacının hekimlerin ve sağlık çalışanlarının motivasyonunu düşürmek ve çalışma şevklerini kırmak olmadığını, bu salgını hekimlerimizin özverili mücadelesiyle halledebileceğimizi açıklamıştır." 

Valinin ‘Bize yük oldular’ Dediği Sağlık Çalışanları Polisevi’nden Ayrıldı! haberimiz için tıklayınız.

TIKLAYIN

Zonguldak Valisi: Sağlık Çalışanlarından Açık Yüreklilikle Özür Diliyorum! haberimiz için tıklayınız.

Zonguldak Valisi Sağlık Çalışanlarından Yine Özür Diledi! haberimiz için tıklayınız.

Fatih Altaylı'dan Zonguldak Valisine Tepki: Tırnak İçinde "sayın" Valimizin.. haberimiz için tıklayınız.

Prof. Dr. Vedat Köseoğlu’dan Zonguldak Valisine Bir Mektup! haberimiz için tıklayınız.

Yorumlar (9)
İbrahim öztürk 7 ay önce
Özrü kabahatinden büyük olmuş...
Sağlıkçı 7 ay önce
Özür istemiyor, istifasını bekliyoruz. Sayın Soylu bakanım kendisi adamlık gösterip istifa etmiyorsa lütfen şu valiyi görevden alın.
Sağlıkçı 7 ay önce
Sayın Zonguldak sağlık Müdürü, sizi bu kadar küçük düşüren bütün başarıyı emniyet teşkilatına bağlayan bu vali istifa etmesse, siz adamlık gösterin ve istifa edin.
Vatandaş 7 ay önce
Yav gec bunlari meslektaslarimin sana en guzel tokati polus evinden ayrilmak oldu.cunku onurlular gururlular baslari dik.bu vasiflar sendede varsa en guzel özrün yonetmeye calistigin il den ayrilmak olur.
Enver 7 ay önce
Senin o koltukta oturan sakıncalı sen artık devlete zarar verirsin derhal istifa
Semih Kaya 7 ay önce
YA AYIPTIR KENDİNİ AYAĞA DÜŞÜRME.BU KAÇINCI İSTİFA ET ÖZÜRUN KABUL OLSUN. HEMEN ŞİMDİ İSTİFA İSTİFA İSTİFA İSTİFA İSTİFA İSTİFA İSTİFA İSTİFA İSTİFA İSTİFA İSTİFA İSTİFA İSTİFA İSTİFA KURTULUN.
Hatice 7 ay önce
Bu sıçıp sıçıp sıçtığını yemeye benzer.
Zeki 7 ay önce
valibey çalıştığım yogun bakıma gel, bi gun bak izle saglikcilar nasil bir mucadele veriyor bizzat izle gor.ondan sonrada vicdanin varsa o sozleri sarf etmekle.ne buyuk yanlis yaptigini anlarsin inş
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
11
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?