Yeni Atanan Müdür: Sağlık Çalışanlarımın Gelmesine Gerek Yok! Ben Giderim Yanlarına...

Bursa'nın yeni Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, ""Sahada olmam lazım ki doktorumun, hemşiremin ve diğer bütün sağlık emekçimin ne yaptığını, ne gibi sıkıntı çektiğini görmek zorundayım... Bu yüzden onların gelmesine gerek yok! Ben giderim yanlarına... "" dedi.

Gündem 02.11.2020, 13:50 02.11.2020, 13:52 Güler Sağlam
Yeni Atanan Müdür: Sağlık Çalışanlarımın Gelmesine Gerek Yok! Ben Giderim Yanlarına...

Zaman mücadele zamanı! Şu an bir savaş içindeyiz. Bu yüzden kimseye zaman ayıracak vaktimiz yok. Sahadayım ve mesaimi sahada geçirmeyi sürdüreceğim..."

Bu sözler, Bursa'nın yeni Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz'a ait.

Sakın yanlış anlaşılmasın!

Görüşmemizde bunları söylerken, kapıları ziyaretçilerine kapattığı anlamını çıkartmayın hemen!..

Kovid'de durum gerçekten vahim.

Dr. Yavuzyılmaz doğruyu söylüyor ve olması gerektiğini yapıyor.

Müdürlükte, koltukta oturmuyor.

Kendisine bir 'Hayırlı olsun!' demek isteyecekseniz de öyle "çat kapı" gitmeyin.

Zaten bulamazsınız makamında.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Ve ekliyor yeni müdür:

"Sahada olmam lazım ki doktorumun, hemşiremin ve diğer bütün sağlık emekçimin ne yaptığını, ne gibi sıkıntı çektiğini görmek zorundayım... Bu yüzden onların gelmesine gerek yok! Ben giderim yanlarına... "

Vallahi bravo!

Biliyorsunuz hangi makam olursa olsun, yeni bir kurum müdürü atandığında haftalarca sürer "Hayırlı olsun!" ziyaretleri.

Ama 

Dr. Yavuzyılmaz 'ın dediği gibi"Bugün o gün değil!"

***

Dr. Yavuzyılmaz ilimizde kamu hastanelerinde çalışan yaklaşık 200 sağlıkçının koronavirüs nedeniyle sistem dışı kaldığını söyleyerek, "Devlet, vatandaşın sağlığı için tüm imkânları seferber ediyor, sağlıkçılar da gece gündüz çalışıyor. Şu an yetiyoruz ama sınırsız, sonsuz bir imkânımız yok. Vatandaşın desteği şart! Sağlıkçılarımız çok yorgun!" dedi.

Günde ortalama 8 bin PCR testin yapıldığı ilimizde pozitif vaka sayılarında hâlâ düşüşlerin gözlenmediğini de anlatan Dr. Yavuzyılmaz şöyle konuştu:

***

"Sağlıkçılar sahada teyakkuz halinde ve gerçekten çok yorgunlar. Vatandaşımızı dikkatli davranmaya ve tedbirlere uymaya çağırıyoruz ama hâlâ ciddi bir umursamazlık söz konusu. Daha geçen gün yolda küçücük bir arabanın içine çoluk çocuk dolmuşlar ve hiçbirinde maske yoktu. En önemli tedbir korunmak, ikinci sırada tedavi gelir. Ancak her gün gördüğümüz bu görüntüler biz sağlık çalışanlarını çok ürkütüyor. Sağlıkçılarda tatil yok, izin yok ve her daim sahadalar... Her sağlıkçı birbirinin yerini tamamlamaya çalışıyor. Şoför olmayınca gerekirse hekim geçiyor direksiyonun başına... Böyle büyük özverili bir çalışma yürütülüyor... Bunca yüke ne kadar dayanırız bilemiyoruz! Vatandaşın mutlaka bu mücadelede katkı sunması gerekiyor!.."

Lale Akasoy-yenidönem

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
Şov 8 ay önce
Şov nedir,kim yapar, nasıl yapılır hepsi bu haberde yer verilen zatta mevcut. Şahıs hakkında iddaalar gerçekten çok ağır. Ancak maalesef araştırılmıyor bu iddaalar...
SAYIN EDİTÖRE 8 ay önce
Aynı şahsın yorumlarını hiçbir süzgeçten geçirmeden yayınlayıp duruyorsunuz. Canla başla görevini yapmaya çalışan bir görev adamını karalamak bu kadar kolay olmamalı diye düşünüyorum!!
80 il müdürü oturur bu çalışır brawooo 8 ay önce
Tebrikler.Çalışkan(!) müdür. Shov yapmadan çalışıyon Allah rızası(!) için. MaşAllahın var. F. Avni merak içinde. Çoktandır beğenmiyor gönderilerimi diyor. Somaliye kimlerle gittiydin . Sahi onlar ihraç olurken sen nasıl korundun. Müdür yapıldın. 3 yılda 5 il nasıl değiştirdin. 3 yılda 5 il beyler 5 il. Şaka değil. Neden insan sık sık yer değiştirir. Neden bunun için Trabzonun 4 bakanını devreye sokar. Trabzonlu olmasaydı mümkünmüydü. Sayın Bakan Zerre Allahtan korkuyorsan bu atamayı gözden geçir. Aydın ilinin yemek ihalesime Trabzon Ortahisar firması girdi mi?
Saglikci 8 ay önce
Bu yorumda ciddi iddialar var. Bunların savcılık tarafından soruşturulması lazım. Sayın editörler bu yorumları lütfen ilgili savcılığa bildiriniz. Araştırılsın.
AYDIN EŞRAFI 8 ay önce
Yahu Ömer bırak bu işleri, istediğin koltuk verilmedi diye kendini paralama bu kadar. Psikolojin bozuldu vAllahi Müdür Bey'i karalayacağım diye. Herkes seni de Müdür Beyi de gayet iyi tanıyor...
14
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?