Virüsün Odağındaki Sağlık Çalışanları Kadro Bekliyor!

Sağlık ordusunun neferleri arasında yer alan 7/24 sağlık için Laboratuvar ve Radyoloji birimlerinde savaşan tanı odağının merkezinde COVID-19 'un birebir tespitinde en önemli pozisyonda olan 1 milyon taşerona kadro veirlirken %70 gibi anlamsız bir kurala takılarak kadro verilmeyen sağlık çalışanları gecikmelide olsa kadro haklarını istiyorlar.

Virüsün Odağındaki Sağlık Çalışanları Kadro Bekliyor!

Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çalışan taşeron sağlık işçileri, hükümete çağrı yaparak güvenceli ve kadrolu çalışma talep etti.

TIKLAYIN

Koronavirüs salgını riski altında çalışan taşeron sağlık işçileri, "Sağlık Bakanlığına bağlı hastaneler de çalışıyoruz. 2017 yılında taşeron çıkan yasadan yüzde 70 maliyet dilimineden dolayı kadro alamadık. Halen taşeron olarak çalışmaktayız.

Yaklaşık 4 yıl ile 14 yıl arasında sağlık alnında çalışıyoruz. Şuan Covid-19 mücadeleden dolayı gece gündüz görev yerlerimizin başındayız. Bir an önce kadroya geçmek ve güvenceli bir şekilde çalışmak istiyoruz" dedi

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER