Vefat Eden hastanın Ardından 100 Kişi Hastaneyi Bastı! Çok Sayıda Yaralı Var

Şehitkamil Devlet Hastanesi’nde 43 yaşındaki Korona hastası Halil Karakuşu adındaki hastanın vefat etmesi üzerine 100 kişilik hasta yakınları hastaneyi bastı. Hastayı tedavi eden doktora saldırdılar. Olayla ilgili 5 kişi gözaltına alındı.

Gündem 12.09.2020, 17:43 12.09.2020, 21:51 Güler Sağlam
Vefat Eden hastanın Ardından 100 Kişi Hastaneyi Bastı! Çok Sayıda Yaralı Var

Şehitkamil Devlet Hastanesi’nde tedavi görmekte olan 43 yaşındaki Korona hastası Halil Karakuşu adındaki hastanın vefat etmesi üzerine hastanın yaklaşık 100 kişilik bir grup yakını hastaneyi bastı. Çıkan arbedeye müdahale eden polis ekipleri havaya ateş açtı, ancak hastaneyi basan kalabalık grup 4 Polisi darp ederek yaraladı. Ayrıca hastanenin yoğun bakımında büyük maddi hasar meydana geldiği öğrenildi.

TIKLAYIN

Şehitkamil Devlet Hastanesi’nde tedavi gören 43 yaşındaki bir hastanın vefat etmesi üzerine vefat eden hastanın yaklaşık 100 kişilik bir gruptan oluşan yakını hastaneyi basarak taşkınlık yaptı. Yakınlarının vefat etmesinden dolayı sağlıkçılara zarar vermek isteyen kalabalık gruba polis müdahalede bulundu. Hastane yetkililerinin polise durumu bildirmesi ile hastaneye gelen polis ekipleri kalabalık gruba müdahale etmesine rağmen kalabalık grup bir türlü sakinleşmedi ve taşkınlığı sürdürdü. Bunun üzerine polis ekipleri havaya ateş açarak olayları yatıştırmaya çalışırken kalabalık grup 4 polisi darp ederek yaraladı.

YOĞUN BAKIMI KIRIP DÖKTÜLER

Haatanın vefat ettiği yoğun bakımı basarak cam çerçeve ne varsa kırıp döken öfkeli kalabalık bir türlü sakinleşmedi ve hastanenin yoğun bakımında büyük maddi hasar meydana geldi ve yoğun bakımdaki tıbbi malzemeler büyük ölçüde zarar gördü.

Yorumlar (19)
Mert 3 ay önce
Hastane basmak zarar vermek serbest olduğunu bildikleri için rahatça basıyorlar. Sıkıysa adliyeyi basıp hakimi darp etsinlerde bak o yüz kişi bir daha dışarı yüzü görebiliyormu.
Bagımsız saglıkcı 3 ay önce
Heryerde var bu hain lerde yeterli yaptırım olmazsa olacagı bu
Ata sagun 3 ay önce
Bu bir Terör suçudur. Ağır ceza verilmelidir hainlere.
Saglik 3 ay önce
Koronadan dünyada kaç kişi öldü bunlar galiba mars da yaşıyorlar...bu kadar tepkiyi keşke tedbirlere uymayanlara da gösterseler...acaba ölen kişiye covid 19 u kim bulaştırdı kesin onların arasındaki birisidir bulası yapan...hey Allah im ne günlere kaldık....
dede 3 ay önce
sözün bittiği yer...
Sağlıkçı 3 ay önce
Sn bakanım sağlık kuruluşlarının ve çalışanların güvenliği yok. Hastanelere girişlerde polis kontrolünde x ray şart. Kesici delici alet, silahla gelmek nasıl serbest olabilir. Bunlar acil düzenlenmeli. Tutuklu yargılama getirilmeli. Gelen önlemler kimse için caydırıcı olmadı.
Saglikci 3 ay önce
Tedbirlere uymasinlar nankorler
Kocaeli 3 ay önce
Sağlık çalışanlarına acilen silah taşıma ve meşru müdafa hakkı taninmali.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
7
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?