Türkiye'de Geceliği 8 Bin Liraya Korona Vurgunu!

Sosyal medyada bazı kullanıcılar, özel hastanelerin gecelik 4 ile 8 bin arasında fiyatlarla koronavirüs hastalarını Özel hastanelerin yüksek tedavi ücreti karşılığında kabul ettiği iddiaları ortaya atıldı.

Gündem 17.04.2021, 20:29 Güler Sağlam
Türkiye'de Geceliği 8 Bin Liraya Korona Vurgunu!

Son günlerde artan koronavirüs vaka sayıları özel hastaneleri de harekete geçirdi. Sosyal medyada birçok kullanıcı, özel hastanelerin hastaları 4,5 gün yatırarak yaklaşık 20 bin liralık fatura çıkardıklarını iddia etti.

Olayın duyulmasının ardından çok sayıda sosyal medya kullanıcısı tepki mesajları attı. Ankara’da bir özel hastanede gecelik 8 bin Türk Lirası’na varan yüksek rakamlar istendiğini söyleyen bir vatandaşın yanı sıra birçok hasta yaşadığı başına gelen olayları paylaştı.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

‘EK ÜCRET ÖDEMEYİN’ 
İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Güray Kılıç;

“Buna dair çok şey duyuyoruz ancak denetleme mekanizması çalıştırılmalı. Sağlık Uygulama Tebliği’ne göre normalde belirlenen fiyatın 2 katına kadar özel hastanelerin ek ödeme alma hakkı var. Ancak bu COVID-19 için geçerli değil. Özel hastaneler COVID-19 hastalarını yatırdıkları an SGK’dan bir tedavi ücreti alıyor. Şu anda insanlar çaresiz. COVID-19 için vatandaşlardan hiçbir ödeme talep edilmemesi gerekiyor” diyerek vatandaşları uyardı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
19
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?