PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Tıbbi Sekretere Silahlı Tehdit ve Hakaret!

Göz polikliniğinde görevli tıbbi sekretere yönelik bir hasta yakını tarafından silahlı tehdit ve hakaret yapıldığı iddia edildi.

Gündem 24.03.2022, 21:46 25.03.2022, 10:26 Cansu Polat
Tıbbi Sekretere Silahlı Tehdit ve Hakaret!

Olay Konya’da yaşandı. Göz polikliniğinde görev yapan tıbbi sekreter poliklinik sırası bekleyen bir hasta yakını tarafından silahlı tehdit ve hakarete maruz kaldı.

“Elini belindeki silaha yöneltti!”

İddia edilene göre poliklinikte muayene sırası bekleyen hasta yakını, görevini icra etmekte olan sekretere kendi hastasının ne zaman muayene olacağını sordu. Kontrollerini yapan sekreter içerideki hastadan sonra muayene olmaya girebileceğini söylemesinin ardından, hasta yakını  “sen beni salak mı sanıyorsun”, “canı isteyen giriyor” dedi. Sekreter ise “şuan öyle bir hitapta bulunan oldu mu? bunu nereden çıkartıyorsunuz” ifadelerini kullandı.

Elini belindeki silaha yönelten hasta yakını, “çık lan dışarı”, “sen kimsin? kim oluyorsun? burada mecbur bize hizmet edeceksin” dedi. Sekreter silahı fark edip geri çekilirken araya başka hasta ve hasta yakınlarının girmesiyle birlikte ortalık yatıştırılmaya çalışıldı. Olaya şahitlik eden mesai arkadaşları ise güvenliğe haber vererek şahsın oradan uzaklaştırılması sağlandı.

Şahıs hakkında şikayetçi olan sekreter ifadesinde şu sözlere yer verdi:

Yorumlar (3)
osman 2 ay önce
aferin ya artik silahlar dayaniyor kafamiza bravo gercekten.
Hekim 2 ay önce
Artık Sağlık Bakanlığı'na bağlı çalışanlar olarak bu tür şiddet olaylarının normalleştirilmesine karşı birlik olmalıyız. Her gün ayrı bir şiddet olayı görmekten bıktık artık, umarım yakın zamanda bir çözüm bulunur. Şiddete eğilimli bu kişiler nedense sadece sağlık kuruluşlarında bu şekilde davranıyorlar. Aynısını kaymakamlıkta savcılıkta yapamıyorlar. Bir çözüm bulunması lazım artık.
vay be 2 ay önce
silahla hastaneye nasıl girebiliyor bu yaratık ya avm'ye gitse giremez elini kolunu sallayan hastanede !!!!
4
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?