Tepkiler Nedeniyle Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınav Ücreti Düştü!

08 Ekim 2017 Pazar günü, saat 10.00’da yapılan Sağlık Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavı için adaylardan istenen 265 TL'ye gelen tepkiler üzerine 3 yıl sonra açılan Sağlık Bakanlığı sınavı için sınava girecek olan sağlıkçılardan 140 TL sınav ücreti istendi.

Tepkiler Nedeniyle Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınav Ücreti Düştü!
banner71

Her ne kadar adaylardan alınan sınav ücreti belirlenmesi sürecinde Sağlık Bakanlığının doğrudan dahli olmamasına rağmen, adaylar ve sendikalar Sağlık Bakanlığına serzenişte bulunmuşlardı.

TIKLAYIN


*2017 yılı duyurusunda 265 TL sınav ücreti istenmişti

2017 yılının üzerinden 3 yıl geçmesine rağmen 265 lira yerine, 140 lira ücret istenme nedeni ise; sınavı Milli Eğitim Bakanlığının yerine Anadolu Üniversitesinin düzenlemesi. 2017 yılı itibariyle adaylardan 265 lira toplayan Milli Eğitim Bakanlığının sınav ücretlerinde gösterdiği katı ve fahiş ücret politikası da tekrar göz önüne serilmiş oldu.

2020 yılında hem görevde yükselme hemde unvan değişikliğin yazılı sınavına katılacak olan adaylar, 140 TL (yüz kırk Türk Lirası) olan sınav ücretini 16-27 Mart 2020 tarihleri arasında Anadolu Üniversitesinin Sınav Hizmetleri web sitesi üzerinden kredi/banka kartı vasıtası ile (sınav adı belirtilerek) yatırdıktan sonra kendilerinden istenen diğer bilgileri elektronik ortamda kodlayıp onaylamaları gerekiyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2020, 23:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yuh yani
Yuh yani - 8 ay Önce

Aynı sınav aynı soru sayısı vb. Yaklaşık 2 kat fazla ücret alınmış, bu sendikalar üyeleri adına bunun takibini yapmıyorlar mı

Can
Can - 8 ay Önce

Hizmetli statüsü kalkması lazım zaten memur harf değişecek Y harfi kalkacak G harfi konulacak

SIRADAKİ HABER