Tabipler Birliği Eleştirilere Rağmen Yüzlerce Hekimi Ankara'da Topluyor!

Türk Tabipleri Birliği, Covid-19 salgının çok ciddi düzeyde olduğu ve kongreye katılacak hekimlerin arasında Covid-19 hastalığı açısından risk grubunda olanların da olduğu göz önüne alınarak kongrenin iptal edilmesi yönündeki eleştirilere kulağını tıkayarak 26-27 Eylül 2020 tarihinde Ankara’da büyük kongrenin toplanacağını ilan etti.

Gündem 23.09.2020, 16:01 23.09.2020, 16:05 Güler Sağlam
Tabipler Birliği Eleştirilere Rağmen Yüzlerce Hekimi Ankara'da Topluyor!

Konuyla ilgili açıklama yapan Kayseri Tabip Odası  toplantıya katılmayacaklarını ilan ederek şunları söyledi:

TIKLAYIN

Halen Ankara’da Covid-19 salgının çok ciddi düzeyde olduğu ve kongreye katılacak hekimlerin arasında Covid-19 hastalığı açısından risk grubunda olanların da olduğu göz önüne alınarak, yüzlerce hekimin Ankara’da bir araya getirilmesinin yanlış olduğu mevcut Türk Tabipleri Birliği yönetimine iletilmiştir. 

Buna karşın, TTB yönetimi birçok konuda olduğu gibi bu konuda da meslektaşlarımızın ve Tabip Odalarımızın itirazlarına kulak tıkamıştır. Bu kararı protesto ederek, kongreye katılmayacağımızı ilan ediyoruz.
 
Öncelikli görevi hekim haklarını savunmak olduğu halde, kendi ideolojik amaçlarını önceleyen bir anlayışla meslek odalarımızı yönetmekte olan ve bu nedenle hekimlerin köklü bir meslek kuruluşu olan Türk Tabipleri Birliği’ni siyasi tartışmaların içine çekenlere karşı mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. 
 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-7
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?