PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sözleşmesi Bitecek Olan Başhekim ‘Kaç Lira Maaş Veriyorsunuz’ Diyerek İş mi Arıyor?

Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesinde Başhekim olarak görev yapan Üroloji uzmanı Dr. H.T., iddialara göre sözleşmesinin bitecek olması nedeniyle özel hastanelere de iş aradığı öğrenildi.

Gündem 17.08.2022, 12:38 Cansu Polat
Sözleşmesi Bitecek Olan Başhekim ‘Kaç Lira Maaş Veriyorsunuz’ Diyerek İş mi Arıyor?

Pusula gazetesinde yer alan habere göre “kaç lira maaş veriyorsunuz” diyerek Başhekim’in özel hastaneleri aradığı iddia edildi.

Sözleşmesi yıl sonunda bilecek olan H.T., Zonguldak ve ilçelerindeki hastaneleri telefonla arayarak “Bir üroloğa kaç lira maaş veriyorsunuz?” diye sorduğu öğrenildi.

Başhekimlik görevinden aylık 45 bin liraya yakın gelir elde eden H.T., özel hastanelerde bu rakamın yarısını alamayacağını öğrenince büyük şok yaşadı.

İstanbul’da İşçi Sağlığı Güvenliği ve İş Güvenliği kurslarına katılan Başhekimin, İşyeri Hekimi ünvanı alarak çalışmaya devam etmeyi planladığı öğrenildi.

Yorumlar (16)
!!!!!! 2 ay önce
açıkça isim soyisim vererek böyle magazinsel bir dil kullanarak haber yapmak ne kadar etik dışı ,hekimlere karşı yaptığınız bu tavrı kınıyorum ,kişiyi tanımıyorum bambaşka bir ilde doktorum ,bu durumu sendikaya bildireceğim haberi kaldırınız
. 2 ay önce
O koltuklara kul hakkı yiyerek torpille oturanların başka yerlerde kendilerine koltuk ararken kim olduklarını açıklamak ????????
Flash Haber 2 ay önce
Bir hekimin veya başka bir meslek erbabının iş araması ve iş ararken her iş arayan birey gibi iş ücretini soruyor olmasının tam olarak nesi haber ?
Ciddiyet 2 ay önce
Buradaki haberlerin genelinde olduğu gibi sadece mahalle karıları gibi dedikodu olsun diye birşeyler yayınlıyorlar.. ciddiyet falan bu sitede asla aranmayacak özelliklerden..
ai fuat 2 ay önce
ürolog özelde 45 bin in yarısını alamayacak????? 75 binden başlıyor kardeş ,,, alttan atıp haber yapmayın
Realite 2 ay önce
Çok etik dışı haber : meslek taşımı hiç tanımıyorum ama .Öncelikle bir kişinin telefon konuşmları özelden bunun paylaşılması hoş değildir.
Hekim , idareci veya diğer sağlık personeli iş arayabilir , işi ile ilgili değişiklik yapabilir sadece fikir edinebilir.
Bu şekilde paylaşım etik olmamış bence
Arveles 2 ay önce
Eeee ne var bunda ?? Soramazmı? Yasal degılmı sorması?? Haber niteligi varmı bu haberın ???
YSP 2 ay önce
Bu habere şasirdikmi? Bu sitenin başhekim ve müdür düşmanı olduğunu duymayan kaldimi? Acaba nasıl bir travma yaşamış editörler:))
The Mandalorian 2 ay önce
Özel hastanede görev yaparken, çalışma saatlerini uygun şekilde ayarlamak koşuluyla, tam zamanlı olarak iş yeri hekimliği de yapılabiliyor mu acaba? Devlette görev yaparken tam zamanlı yapılamıyor mesela. Bu konuda bilgisi olan var mı?
Dr 2 ay önce
Yapamazsiniz
Kew 2 ay önce
Hshshshhshs aynen alamaz özelde. Asgari ücret yeterli. Olum haber yaparken düşünün biraz. Şu an uzman dr maaşları teşviksiz 31 bin ile başlayıp yıl sonuna 25 ile bitecek, ayrıca sözleşmeli uzman doktorluğa geçerse maaşı 2.1 ile 2.4 arası bölge gelişmişlik düzeyine göre çarpılcak. Özel hastaneler doktoru çekmek için artık keseyi 50 bin liralardan açmaya başladı. Gerisini siz düşünün.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?