Son Dakika... Hekimlere İstifa Yasağı mı Geliyor?

Sağlık Bakanlığı'nın, artan Covid-19 vakalarını gerekçe göstererek hekimlere istifa yasağı getireceği öne sürüldü.

Gündem 06.01.2022, 17:20 06.01.2022, 23:34 Zeynep Elmalı
Son Dakika... Hekimlere İstifa Yasağı mı Geliyor?

Dünyada olduğu gibi Türkiye'de de Omicron varyantı hızla yayılmaya devam ediyor. Günlük vaka sayısı 60 bini geçmiş durumda. Uzmanlar virüsün pandeminin hiçbir döneminde olmadığı kadar hızlı yayıldığını ifade ederek toplumsal bağışıklığın kazanılabileceğini açıkladı. Ancak hastanelerde test ve aşı kuyruğu her gün artıyor.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Öte yandan hekim emeğinin değersizleştirilmesi, kötü çalışma şartları, muayene sürelerinin beş dakikaya indirilmesi ve mobbing gibi nedenlerden istifa veya emeklilik yoluyla kamu hastanelerinden ayrılan hekim sayısı son iki yılda 10 binlere yaklaşmış durumda. 

OMİCRON VARYANTI GEREKÇE GÖSTERİLECEK

Artan hekim istifaları ve Omicron varyantı vakalarının artış göstermesi nedeniyle Sağlık Bakanlığı'nın hekimlere istifa yasağı getireceği ileri sürüldü. Sağlık Bakanlığı son zamanlarda tırmanışa geçen hekim istifalarını önlemek amacıyla vaka sayılarının artmasını gerekçe göstererek, hekim istifalarına yasak getirmeyi planladığı iddia edildi.

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (26)
Yeyeye sesese pepepe 3 hafta önce
Ysp arkadaşlar bakar yawww
sağlıkçı 2 hafta önce
Ysp personeli sana bişeymi yaptı.Canınımı yaktılar
SAĞLIK MEMURU 3 hafta önce
Boş insansınız.
Zammı açıklayıpta vermeyen insana neden bir kulp takamadınız aceba....
hemşire 3 hafta önce
inşAllah gelsin
Aynı fikir 3 hafta önce
Normalde haberlere yorum yazmam . Ama tam da bu haber sonrası yorum yazayım dedim ve ben den önce düşündüğümü yazilmis Bence sabit ek ödeme artacak sözünden sonra eylem yaptıkları gibi yspler hekimler istifa etsin biz bakarız diye eylem yapıp hekim maketi yaksalar ya. Biz de rahatça istifa edip bu sömürü düzeninden kultulsak .
Gerçek 3 hafta önce
Doktorun maaşı dönerlerden oluşuyor. Dönerler olmadığı zaman Sağlık Çalışanı 6 bin Hekim 7 bin almakta. Sizler de döner sermayenin kaldırılmasını istiyorsunuz. Döner sermaye kalktığında aradaki fark bin tl oluyor. Bu kadar düşük maaşlara kimse devlette çalışmaz ya özele geçer ya yurt dışına ya da üniversite sınavına tekrar girerek mühendis olurlar.
İbrahim Hakkı Aktan 3 hafta önce
İstifa tek taraflı bir müessesedir. Diyor ki ben gittim. Diğer bir husus madem istifa etmelerini göze alamayacaksın, değerleri vazgeçilmez. O halde emeklerinin karşılığını ver. Sadece emeğimizin karşılığını ve meslek onurumuzu istiyoruz. Birincisi pek çok kişi için büyük rakam değil, diğeri zaten bedelsiz.
Ysp 3 hafta önce
Bize yasak gelmeyecek herhalde. Nasıl olsa istifa falan edeceğimiz yok. Bu kadar az eğitimle, bu kadar rahat şekilde bu maaşı özelde veya yurt dışında alacağımız yok neden istifa edelim ki? Ama Twitter’da ağlanmaya devam edelim yine de.
YE SE PE 3 hafta önce
Çok haklısın. Bimdeki kasiyer de lisans mezunu ben de ama onun iki katı para alıyom hemi de benden çok çalışıyor. ben bu işi bırakır mıyım kardaşşşşşş ? Çekiyom röntgeni vuruyom kafayı.
Anti Doktor 3 hafta önce
Bence dr lerin istifa etmesi engellenmesin
Biz asli sp ler daha iyi bakarız hastalara
Sabır Nereye Kadar? 3 hafta önce
Malın biri demiş ki “Doktorlar istifa etsin biz daha iyi bakarız hastalara” ...Buna vereceksin bi koroner stent operasyonu,hasta maalesef ex olacak tabi.Sonra hasta yakınlarından dayağı yeyip ölmezse eğer o dava senin bu dava benim koşturacak.İşte o zaman Ağlaya ağlaya gelecek ,benim gtüm çok kalkmış ben ysp yim haddimi bilemedim diye… Ah hekim arkadaşlarım bunları bu hale biz getirdik.Fazla tevazunun sonu vasat adamdan nasihat dinlemektir.İnşAllah bu günlerimiz de geçecek hekim arkadaşlarım.
yuppi 3 hafta önce
versene takayım stent nereye istersen sende izle
15 yıldır yapıyorum zaten sağlık memuru olarak
ayrıca masayı kullanan olmasa zaten yapamazsın.
esas konu sağlık ekip işidir bunu öğren önce
ve bizim adımız ysp değil
HEMŞİRE
Doktor 3 hafta önce
Millet gezsin tozsun kimseye yasak yok hekime istifa yasağı yok kardeşim yok geçti o günler, zaten anayasaya aykırı bir durum, 10 bine hekim zor çalıştırırsin artık. Kendi adıma olabildiğince ağırdan çalışıyorum ne kadar ekmek o kadar köfte.
hemşireee 3 hafta önce
muhteşem çözüm diye buna derim ben... ama bunu yapacağınıza omkikronu kaldıralım, hekimlerde istifa edebilsin. bu daha mantıklı. veyaaa .. bi fikir daha var aklımda ama o olmaz.. :) yinede söyliyim. hekimlerede hemşirelere yapılan şu 350 tl lik ek ödeme iyileştirmesini yapın. onlarada 400 tl verin ek ödemelerine. bu da bir fikir.
o öyle değil 3 hafta önce
birincisi ysp demesen iyi olur. sana dava açarım.uyarıyorum. ikincisi döneri neden 7 kat fazla alıyorsun. işte sorun burda.
dr 3 hafta önce
ysp %20 zammı performans alabilen hekimlere 5 bin tl zarar olarak yansıyor pastadan. 1 hekime 7 ysp düşürüyor çünkü. Performans alamayan hekim zaten hemsireyle ayni parayi alıyor totalde.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-2
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?