Şok İddia: Başhekim Sağlık Çalışanını Mahkum Odasına Kilitledi!

Çal Devlet Hastanesi Başhekimi Halil Oğuzhan Z. hakkında; sağlık çalışanını “mahkum odasına” kilitlediği, ”sus, otur yerine, terbiyesiz. şerefsiz vatan haini, terörist” şeklindeki ifadelerle hakaret ettiği iddia edildi.

Gündem 20.04.2021, 23:20 Güler Sağlam
Şok İddia: Başhekim Sağlık Çalışanını Mahkum Odasına Kilitledi!

Çal Cumhuriyet Savcılığının İddianamesine konu olan;

Soruşturma No : 2020/715       Esas No : 2021/39 dava dosyası açılmıştır.

DELİLLER : İddia, Kamera inceleme ve çözümleme tutanağı, sabıka kayıtları, şüphelilerin ifadeleri, müşteki ve tanık beyanları ve tüm dosya kapsamı neticesinde; şüpheli Başhekim Halil Oğuzhan Zorlu'nun üzerine atılı hakaret ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçlarını işlediğinin sabit olduğu tespit edilmiştir.

Çal Devlet Hastanesinde sözleşmeli personel olarak görev yapan ve ayrıca kısa süre önce Biz Sağlık-Sen üyesi olan Evin Ç. Göreve başladığı günden itibaren sistematik mobbing ile karşı karşıya kaldığını, sürekli dışlandığını, çalışma arkadaşları ile arasına mesafe koymaları yönünde telkinde bulunulduğu şeklinde  iddiaların ardı arkası kesilmemiş.    

Laboratuvar çalışanı arkadaşı hakkında şikayetçi olmak için başhemşirenin odasına giden üyemiz durumu aktarırken bir anda başhemşirenin beyaz kod vermesi üzerine üyemiz güvenlik eşliğinde hastane dışına çıkartılarak saatlerce bekletiliyor. Durumu öğrenen Başhekim laboratuvar Teknisyeni olan Sağlık çalışanını “Mahkum Odasına Kilitleyin” talimatı veriyor. Güvenlik ekiplerince sağlık çalışanı ve aynı zamanda üyemiz Evin Ç. mahkum odasına kilitleniyor. Başhekim üyemiz hakkında "sen sus, otur yerine, terbiyesiz, adi, şerefsiz, vatan haini" diyerek bunu hastaneye sevk edin şizofrendir bu vs. gibi akıl almaz hakaretlerde bulunuyor.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Doğu kökenli olan üyemiz Evin Ç. Hakkında bu teröristtir diyecek kadar ırkçı tavır sergileyen başhekimin amacının üyemizi memuriyetten men etmek olduğu açıktır.

Pandemi döneminde canla başla çalışan sağlık çalışanlarının Liyakatsiz ve torpilli atama sonucunda devletin makamını hırs ve egolarını tatmin etmek için kullanmalarına artık müsaade edilmemelidir.

Adaletin tecelli edilmesini, hukukun önünde kişi, kurum ve zümrelerin eşit olduğu anlayışı ile  bu olayın örtbas edilmesine fırsat verilmeden kamuoyunun ve sağlık çalışanlarının vijdanlarına dokunan bu çirkin eylemin failleri hakkında idari işlemlerin biran önce başlatılmasını umuyorum.

Savcılık Soruşturma bilgi ve belgeleri şahsımda mevcut olup, yargıya taşınan bu olay hakkında daha fazla detaya girmeden, Kişi hürriyetine yapılan bu ilkel yaklaşımı kınadığımı belirtiyor;

İlgili kişi hakkında Denizli İl Sağlık Müdürlüğünü, Denizli Valiliğini, Sağlık Bakanlığını ve Cumhurbaşkanlığını göreve davet ediyorum.

Cihan TEKİN
BİZ Sağlık-Sen
Genel Başkanı

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
Şakir 2 ay önce
Sakatlık verilen raporlar yeniden güncelleyin PARA ILE rapor alıp sakatlıktan devlet memurluğuna giriyorlar vede giren cok
SAĞLIÇILAR 2 ay önce
BAŞHEKİMLER KİMDİR KENDİNİ NE SAANIYORLAR .BU HERİFLER YÜZÜNDE OLAN HÜKÜMETE OLUYOR.YAZIK ÇOK YAZIK.KAHROLSUN SAĞLIK SENE.HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZZZZZZZZZZZZZZ
Murat reis 2 ay önce
Konu ayrıntılarıyla incelenmeli bu başhekim suçluysa görevden derhal alınmalıdır
19
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?