PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Servis Sorumlularının Özelliği Ne?

Hastanelerde servis ve birim sorumlularının mesai belirleme avantajı başta olmak üzere belli düzenlemeleri sadece kendileri ve yakın çevrelerine uygulamaları tepki çekiyor.

Gündem 22.07.2022, 11:35 Cansu Polat
Servis Sorumlularının Özelliği Ne?

Herhangi bir kriter ve şart göz önüne alınmadan, örneğin Başhekim’in ya da müdürün eşi olması özelliği sayesinde servis sorumlusu olabilen bazı çalışanların uygulamaları sahada tepki çekiyor.

Nöbet listelerini istedikleri gibi hazırlayan, istediği kişilere ayrıcalık tanıyan, yıllık izinlerini ne zaman isterseler o zaman alabilen bazı servis sorumluları olayı artık iyice abartarak eşlerinin ve çocuk bakıcılarının çalışma şekillerine göre farklı uygulamalara imza atıyorlar.

Sorumlular mesaileri belirleme avantajını sonuna kadar ellerinde tutuyolar. Nöbet listelerini istediği şekilde hazırlayıp istediği kişileri birbirleri ile fixleye biliyorlar. Yıllık izinleri de ne zaman isterlerse o zaman alabiliyorlar. Eşleri ve çocuk bakıcılarına göre çalışma hayatlarını düzenleme avantajlarına sahipler. Ancak bu kolaylıklar bazı sorumlular tarafıdan sadece kendileri ve yakın çevreleri için geçerli. Diğer çalışanşları ise onlara hizmet eden , boşlukları dolduran kişiler gibi görüyorlar.

Adaletin olmadığı yerde huzur ve istikrarda olmaz. Sağlıkta binlerce servis, birim ve istasyon sorumlusu var.

Bu sorumluların seçiminde;

  • Meslekteki çalışma yılı
  • Gördüğü lise, önlisans ve lisans eğitimleri
  • Kişilerle uyumu
  • Çalışanlığı ve fedakarlığı
  • Azim ve

istediği gibi konulara dikkat edilmelidir.

Yorumlar (9)
... 3 hafta önce
Servis sorumluluğu ameleliktir. Karşılığında bir ücret almazsınız. Bütün herşey senden bilirler. Denetimciler gelir sana sorar bütün sorumluluk senedir. Maddi manevi. Yani yıpranan sağlık personelidir. Fakat sorumlular dert v kupüdur.
Hemşire 44 3 hafta önce
Onu bunu bilmem de güzel menemen yapıyorlar şerefime
Vatandaş 3 hafta önce
Evet ameleliktir ama başhemşire ve başhekime ameleliktir. Çalışanlara da eziyettir
kelam 3 hafta önce
idareye laf taşımaları
oturdukları yerden 3 hafta önce
asıl çalışan emektar personeli ezmeye kalkıp haklarını korumamaları
Murty 3 hafta önce
Her sorumlu sorumlusu olduğu servisin bir hemşiresi olduğunu unutmamali. Sorumluluğu bıraktığı gün sorumlu olduğu birimde bir hemşire olarak görev yapacak yüzü ve şerefi olmalı..
Yorumsuz 3 hafta önce
Yıllar önce sorumlu vardı ama yattığı yerden maaş alan sorumlu ve çetesi yoktu . Öner yazılımından ikili ilişkiye kadar herşey etkilemeye başladı biri 2 saaat mesai alamaz iken birileri para içinde yüzer oldu acil önlem gerekli yaptığı iş çok abartilip mesaide yatan kişi olarak görüyorum bir sorumluluk yapan biri olarak bir ayda toplam yapacağı iş bir mesaidir ama bütün mesaide yatar helal olsun çıkar bir gün
Murty 3 hafta önce
Güzel menemen yaparlar valla
egcadoa 3 hafta önce
http://slkjfdf.net/ - Upeshod Ikayutos jzj.asgj.saglikpersonelihaber.net.fhx.hy http://slkjfdf.net/
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
30
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?