Sendika ve Belediye Başkanından Göğüs Hastanesi Tepkisi!

Giresun Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nin Giresun Devlet Hastanesi bünyesine taşınacağı yolundaki iddiaların artması üzerine hastane çalışanlarının da üyesi olduğu Tüm Genel İş Sendikası durumu protesto ederken, Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu Göğüs hastanesinin kapatılmasına yönelik düşüncenin yanlış olduğunu ve hastanenin kapatılmasının karşısında olduğunu söyledi.

Gündem 18.10.2019, 17:12 18.10.2019, 17:15 Güler Sağlam
Sendika ve Belediye Başkanından Göğüs Hastanesi Tepkisi!

TIKLAYIN

Sendika Başkanı Fatih Yıldız, Hastanenin kapatılmasına ve taşınmasına karşı oldukları açıkladı. Basın açıklamasına sendikaya mensup çalışanlar da destek verdi.

“KAPATILMA VE TAŞINMA FİKRİNE KARŞIYIM”

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Giresun Göğüs hastalıkları hastanesinin kapatılmasına yönelik düşüncenin yanlış olduğunu ve hastanenin kapatılmasının karşısında olduğunu söyledi. Konuya ilişkin Yeşilgiresun’un sorusunu cevaplayan başkan Şenlikoğlu, “Kapatılma veya başka bir hastane bünyesine taşınması düşüncesi yanlış bir düşüncedir. Buna biz siyaseten de karşı çıkarız. Göğüs Hastanesi Giresun’un en eski hastanesidir ve nitelikli bir hastanedir. Niteliğinin daha da geliştirilerek özel hastane statüsünde olması taraftarıyım” dedi.
 Şenlikoğlu bu konuda kendilerine iletilen her hangi bir bilgi olmadığının da altını çizdi.

Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?