Sen Ne Biçim Doktorsun? sözünü Yerel Mahkeme Suç Saydı, Yargıtay Bozdu!

Mersin Erdemli'de yaşanan olayda bir hasta tartışma esnasında doktora sen ne biçin doktorsun dedi. Şikayetçi olan doktorun savcılığa suç duyurusunun ardından Erdemli Asliye Ceza Mahkemesinde dava açıldı. Yerel Mahkeme hastaya hakaret suçundan ceza verdi.

Sen Ne Biçim Doktorsun? sözünü Yerel Mahkeme Suç Saydı, Yargıtay Bozdu!

Temyize giden sanığının dosyayısını görüşen Yargıtay Ceza Dairesi sen ne biçim doktorsun sözünü hakaret olrak kabul etmedi. Yargıtay hakaret suçunun oluşması için kişinin şeref, onur ve saygınlığına gölge düşmesi gerektiğini vurguladı.

TIKLAYIN

Söz konusu sanığın sözlerinin ağır eleştiri  ve rahatsız edici davranış olarak değerlendirildi. 

Yargıtay 18. Ceza Dairesinin kararında, "Yargılamaya konu somut olayda, sanığın söylediği kabul edilen 'Sen ne biçim doktorsun' şeklindeki sözler, muhatabın onur, şeref ve saygınlığını rencide edici boyutta olmayıp, rahatsız edici, kaba ve nezaket dışı hitap tarzı niteliğindedir. Dolayısıyla hakaret suçunun unsurları itibarıyla oluşmadığı gözetilmeden, sanığın beraati yerine mahkumiyetine kararı verilmesi bozmayı gerektirmiştir." ifadelerine yer verildi.

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER