Şehir Hastanesinde Çalışan Sağlıkçılar: Haziran'dan Bu Tarafa Ek Ödeme Almadık!

Pandemi döneminde İstanbul'da açılan Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nde sağlık çalışanları, haziran ayından bu yana ek ödemelerinin yapılmamasını protesto etti.

Gündem 09.11.2020, 16:26 Güler Sağlam
Şehir Hastanesinde Çalışan Sağlıkçılar: Haziran'dan Bu Tarafa Ek Ödeme Almadık!

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde sağlık çalışanları, haziran ayından beri ek ödemelerinin ödenmemesini hastanede protesto etti. Sağlık çalışanları, talepleri karşılanana kadar her pazartesi saat 12:30’da eylem yapma kararı aldı.

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde, bir araya gelen yaklaşık 100 hekim ve sağlık çalışanı burada dakikalarca süren alkışlı protesto gerçekleştirdi.

Sağlık çalışanları şu açıklamayı yaptı:

“SAĞLIK ÇALIŞANLARININ DAYANACAK GÜCÜ KALMADI”

“Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de mart ayında baş gösteren Covid-19 pandernisi nedeniyle sağlık çalışanları olarak çocuklarımızdan, ailelerimizden ayrı kalarak 24 saat nöbet esasına göre tarifi mümkün olmayan zorluklar ile çalıştık, bu uğurda öldük, ölmeye de devam ediyoruz. Pandemi sürecinin yıkıcılığı tüm toplum üzerinde devam ederken, sağlık çalışanlarının dayanarak gücü kalmadı. Pandemi enkazının altında kalan sağlık çalışanları, kurtarılacağı umudu ile beklerken, yöneticiler yeni enkazlar üzerimize almaktadır, bizler TÜKENDİK!”

“SALGINLA SAĞLIK ÇALIŞANLARI BAŞ BAŞA BIRAKILDI”

“Ülkemizde ikinci dalga yaşanırken, bu savaşta sağlık çalışanları olarak tek başımıza kaldık, Kalabalıklar önlenmiyor, salgınla sağlık çalışanı baş başa bırakılıyor, Lafa gelince büyük savaş verdiği söylenen sağlık çalışanları, söz konusu özlük hakları olunca üç maymunla karşılaşıyor, Halkımızın sağlığı için tanla başla büyük savaş veren sağlık çalışanlarının ruh hali önemsenmiyor, özlük hakları gasp ediliyor ve emeklerinin karşılığı verilmiyor. Bizler TÜKENİYORUZ, TÜKENDİK.

Yöneticilerin sağlık çalışanlarını muhatap almadan süreci başarı ile yönetmeleri olası değildir, baskı, dayatma ile değil; tüm sağlık çalışanları ile aynı safta dayanışma ile bu süreç yönetilebilir. Gelinen noktada Çam ve Sakura Şehir Hastanesi sağlık çalışanları olarak her türlü çağrıya rağmen yetkili sendikadan destek alınamaması üzerine mesaimizi aksatmadan ve hasta mağduriyetine sebep olmadan 5-6 Ekim 2020 tarihlerindeki ‘geçinemiyoruz, tükendik’ haykırışımıza somut hiçbir cevap verilmedi. Aksine kısıtlı hekim savımız olmasına rağmen üzerimizdeki iş yükü artırılmakla beraber ciddi mobbing ve baskılara maruz bırakıldık.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Çam ve Sakura Şehir Hastanesi olarak devletimize ve halkımıza FERYADIMIZDIR:

1- Randevu sistemini esnetin, güvenli çalışma ortamı sağlayıp

2- Pandemi yönetiminde bizleri de söz sahibi yapın,

3- Sağlıkla şiddete son verin,

4- Sırf bu hastanede olduğumuz için oluşan ekonomik kayıplarımızı telafi edin,

5- Performans ödemelerimiz için hastanemizin kâr etmesini beklemeyin,

6- Sabit ödemelerimizi hastane bütçesinden merkezi bütçeye aktarın,

Sayın yöneticiler, yetkili sendikalar; bizler tükendik, bizler ölmeden hastalara daha iyi hizmet etmemiz, bu savaşı kazanmamız için çağrımıza ve çığlığımıza ses verin!”

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (6)
Hemsireler sağlık memurları 8 ay önce
Bu nasıl bir şeydir Allah aşkına öğretmenler Mart ayında bu zamana tatil yaparak işe okula gitmedikleri halde girmedikleri derslerin ek ders ücretlerini aldılar almaya devam ediyorlar halen bizlerin çalışmaktan anamizdan emdigimiz süt burnumuzdan geliyor durmadan çalışıyoruz ne ek ödeme ne esnek mesai ne izin ne istifa ne emekli hiçbir hakkımız yok biri bana anlatsın bu nasıl oluyor bunu hangi akıl kabul ediyor hangi vicdan kabul ediyor
anlatayım çok basit 8 ay önce
sağlık-sen...
Şemmuz 8 ay önce
ALIRSINIZ, ALIRSINIZ BEKLEYİN KOLSAATLERİ BAIMDA YILBAŞI HEDİYESİ OLARAK DAĞITACAKLAR.. MİLLİ EĞİTİM GİBİ OLAMADIK, ADAMLAR ÇATIR ÇATIR HAKLARINI ALIYOR....
bedri 8 ay önce
pandemi parasnını üniversite hastanelerinin hiçbiri almadı.galiba biz başka bir ülkenin sağlık çalısanıyız
Kadir 8 ay önce
Sağlık çalışanları yanlizca pandemi surecinde değil 3 senedir ek ödeme alamayan hastaneler var. Bu döner sermaye sisteminin değiştirilmesi lazım ek ödeme değil tek ödemeye geçilmesi lazım performans sisteminde düzenlenmesi lazim
fatih toprak 8 ay önce
sağlık calisanlari çok ayrımcılık yapılarak ödeme yapılıyor pandemi ile alakası olmayan üst tavandan pandemi içinde olan 100 lira alıyor şunu sabite ekleyin tek sefere verin
20
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?