PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Şehir Hastanesi Asansöründe Mahsur Kalma Sonucu Ölümle İlgili İnceleme Başlatıldı.

Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesindeki asansörde kalp hastası bir vatandaşın mahsur kalması, asansörden kurtarıldıktan kısa bir süre sonra hayatını kaybetmesi olayı ile ilgili inceleme başlatıldı.

Gündem 11.07.2022, 21:26 Cansu Polat
Şehir Hastanesi Asansöründe Mahsur Kalma Sonucu Ölümle İlgili İnceleme Başlatıldı.

Fadime Bilsin isimli vatandaş Necip Fazıl Şehir Hastanesi’nin asansörün de mahsur kalmış, kurtarıldıktan kısa bir süre sonra ise yaşamını yitirmişti.

Eşinin panik atak geçirdiğini belirten Mustafa Bilsin, 30 dakika asansörde mahsur kaldığını, hastane ile ilgili suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

Asansörde kalma olayının yaşandığı gün “sorumluyum” diye birinin geldiğini “yaptırıyoruz bozuluyor, kul yapısı. Eceli gelen ölür, Allah’ın takdiri” dediğini aktaran Bilsin’in iddiaları sonrası İl Sağlık Müdürlüğü inceleme başlattı.

Olay, 28 Haziran'da Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi'nde meydana geldi. Kalp hastası Fadime Bilsin, iddiaya göre eşi ve hasta bakıcı ile birlikte 3'üncü kata çıkmak için asansöre bindi. 2'nci katta arızalanan asansörde mahsur kalan Fadime Bilsin, kurtarıldıktan kısa bir süre sonra hayatını kaybetti. Hastanenin düzenlediği ölüm belgesine 'doğal ölüm' yazıldı. 4 çocuk annesi Fadime Bilsin, cenaze namazının ardından Kapıçam Mezarlığı'nda toprağa verildi. Hastanenin ihmali olduğunu iddia eden aile ise savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Uzun süre asansörde mahsur kaldıklarını ve eşinin bu nedenle panik atak geçirdiğini belirten Mustafa Bilsin, Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. Sağlık Bakanlığı'nı da arayarak şikayet ettiğini ifade eden Bilsin, sorumluların cezalandırılmasını istedi.

'YARIM SAAT ASANSÖRDE MAHSUR KALDIK'

Olay gününü de anlatan Mustafa Bilsin, "Eşim 'Kalbim ağrıyor' dediği için doktor bizi kalp filmine gönderdi. Hasta bakıcıyla gittik, film çekildikten sonra asansöre bindik. 2'nci katta asansör bozuldu. Servisi aradılar, gelene kadar uğraştılar. Hanım da panik yaptı. Yarım saat asansörde mahsur kaldık. Asansörü köprü atıp, çalıştırdılar. Sonra çıktık, serum verdiler. 5 dakika sonra hanım vefat etti, daha sonra dahiliye uzmanı geldi. O da rapora, 'Ani atak yazıyorum' dedi. Fakat yazmamış. Daha sonra 'Tesadüfen orada bulundum' diyerek inkar etti" dedi. O gün, 'Sorumluyum' diye biri geldi. O kişi de 'Yaptırıyoruz bozuluyor, kul yapısı. Eceli gelen ölür, Allah'ın takdiri' dedi. Başkalarının ciğerinin yanmaması için sorumluların cezalandırılmasını istiyorum" dedi.

'KUL YAPISI SONUÇTA DİYORLAR'

Fadime Bilsin'in oğlu Adem Bilsin ise şunları söyledi:

"Babamla beraber kalp filmi çektirmeye gitmişler. Dönüşte, 2'nci katta asansör arıza yapıyor. Asansörde annem ani panik geçiriyor. Servise çıkıp, hemşireler serumunu bağladıktan 5-10 dakika sonra aniden ölüyor. O gün sorumlu gelen başhekim yardımcısıydı. 'Asansör arıza yapıyor, yaptırıyoruz yine bozuluyor. Yapacağımız bir şey yok, sonuçta kul yapısı' diyor. Tabi ecel geldi, bir şey demiyoruz ama burada ihmalkarlık söz konusu. Yarım saat, kısa bir süre değil. Kalp hastası sonuçta. Bu nedenle savcılığa gidip, suç duyurusunda bulundum" diye konuştu. Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü de ailenin iddiaları ile ilgili inceleme başlattı.

Yorumlar (3)
.. 3 ay önce
Ulan nasıl tazminat koparacaginizi bilmiyorsunuz
Dr sedat 3 ay önce
Şimdi ben yine sevgili sağlık bakanlığımızı ve saygıdeğer yargımızı tanıyorsam bir suçlu bulmak zorunda oldukları için - çünkü ecel diye bişey olamaz insanlar ölümsüz varlıklardır- suçu ordan tesadüfen geçmekte olan dahiliye doktoruna yıkacaklardır. Garibime yazık oldu. Böyle durumlarda kenardan kenardan...
Sadi 3 ay önce
Fes edin sozlesmeliyi
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?